» Poradna » Programy

Ukradený účet na Youtube.

Zdravím, jsem divákem Medojeda, kterému ukradli účet na Youtube. Vrtá mě akorát hlavou jak to mohli udělat, protože hackout Youtube účet není jen tak. Ve videu říká v podstatě to, že dostal nabídku "spolupráce" a v ní jakýsi odkaz, na který když zmáčkl začalo se něco automaticky stahovat. Jde o to, že ten soubor ani neotevřel a asi pět sekund potom to hned smazal. Jak by to někdo mohl udělat a jak se proti tomu bránit?Odkaz na video:https://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

yt účet = google účet a ten kdo si nechá ukrást už musí bejt řádnej bordelář..Copak neměl zapnutý dvoufázový ověření ? Google okamžitě pozná když se někdo hlásí z jinýho zařízení a požaduje ověření kódem na telefonu.. Jak mu tohle někdo mohl prolomit ? Stažením souboru se nic nestane. Pokud ho neotevřel tak se nic nestalo. Ale lidi v podobnejch případech buď vědomě a nebo nevědomě lžou a neuvědomujou si kdy a kde tu chybu udělali.

Souhlas. Kdo zije z YT - rozumej ma z toho penize - a nema 2FA je proste lopata.Backup email, Backup phone, backup 2FA kody,....Google na to neprdi. Nejslabsi clanek retezu sedi s placatou xiltofkou na kresle....

zkouknul sem to jeho video a nějak pořád nechápu jak se to mohlo stát pokud by doddržel normální bezpečnostní postupy... tvrdí tam něco o chybě youtube, ale to se mi nezdá.

Nebudu sledovat to video :)Napada me ukradena session. Bud pres refer nebo cookie.Oboji by resila zapnuta 2FA.

Já jsem video sledoval a podle jeho vyjádření mu nikdo google účet neukradl, ale jen YT účet, nebo spíš jen jeden jeho YT kanál. Do pozice vlastníka YT kanálu byl nastaven jiný google účet a jemu byly práva snížena z vlastníka jen na správce.A jak k tomu došlo by mě taky zajímalo. Taky mě napadla ukradená session a nebo nějak propašovaný javascript, který za něj provedl těch pár kliknutí, aby nastavil jiného vlastníka a sám sobě snížil oprávnění. Ale taky by mě zajímalo jak by se tohle dalo vnutit do prohlížeče.

XSS utok

jo to vypada ze je XSShttps://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/script-s... a pak ze sem paranoidni :DDAle stejne nechapu jak muze sam sebe zbavit vlastnictvi a zaroven si nechat navazany google ucet.

pri tom mnozstve zmien, ktore sa deju v ramci re-designu YouTube sa to musi zakonite niekde prejavit. Osetrenie proti XSS je relativne jednoduche, ale aj majster tesar sa utne. Ked sa takto utnem, tak si to odnesu max moje stranky, ked sa pomyli vyvojar v ramci enpterprise prostredia, aj tie nasledky su daleko vacsie.

Já tedy koukl a on mu nebyl zcizen klasicky změnou hesla...ale byl do možnosti správy účtu na YouTube po odkliku linku pridan další člověk, tohle nijak s dvoufázovým přihlašovanim nemá nic společného. Je to asi jako být obyvatel bytu, mít klíče a náhle by se někdo připsal jako spolumajitel toho bytu, klíče k bytu zůstanou, ale nakládat s tim majetkem už moc nemůžete.Tohle vypadá opravdu jako zvláštní chování YouTube

Jako ze se zapnutym 2FA me nekdo prepise na "katastru" a ja jsem bez bytu?Pokud xiltofkar lze/nerika celou pravdu tak se lze jen dohadovat- ve smyslu odhadovat - co se stalo.Nejedu v YT takze jen predpokladam ze je YT kanal je pevne svazan s google uctem a kazda zmena na me bude nekde jecet a nebo po me chtit alespon nekde na neco opsat, klepnout v mobilu... atd

Jeste doplnim.. podpora YT by to asi vyresila za kolik ... 3 minuty? Mozna i automat.

Taky v tom nejedu, tak z vlastní zkusenosti nevím, jak to maji partnerské účty, ale vyplynulo mi to z toho tak, že bylo zneužito trvalé přihlášení a systém přidávání "majitel/uživatelů" daného kanálu. Těch kanálů je podle všeho takhle postiženo docela dost.

Možná to tak bude lepší. ☺

On evidentně neví přesně, co dělá. Bez otevření toho staženého souboru se nic takového nemohlo stát. A kromě toho je to naprostý lempl, pokud nepoužívá dvoufaktorové ověřování.

Spíš ňouma, který nehodlá přičichnout k práci a myslí si, že mu ten mama hotel vydrží věčně. ☺

tak říká tam že pracoval, ale skončil s tím a hodlal se živit jako youtuber.Asi předčasný rozhodnutí.. Občas sem na jeho pokecy o komiks filmech koukal, ale nějak mě ten jeho styl přestal bavit.

Vás tu pomlouvá https://ctrlv.cz/OKk7

no výborně.. sem slavnej

Hele, než tu začnete mudrovat, mrkněte na to video k tomu, ať tu nemelete nesmysly nebo o tom nemelte ať ze sebe neděláte hlupáky.Btw je to pohodovej týpek, nechápu ty bláboly tady.

Promin... ale neni ti rozumet, nejak blabolis...

Jen dobře mu tak, ať pádá do práce komiksák jeden