» Poradna » Notebooky

Ukradený notebook

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat když mi byl odcizen notebook Asus rog strix gl503vd dá se to nějak dohledat? Notebook byl úplně nový a nikdy zapnutý takže jsem nebil ani nikdy přihlášen, jestli by se to nedalo nějak zjistit dle těch vyrobnych čísel na krabici, předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

A jak bys to asi chtěl zjistit, když tam nejsou žádné tvé údaje?

Proto se ptám zda to nejde zjistit nějak z výrobního čísla jak je na krabici krabici normálně mám ta se nezalibila

Podle výrobních čísel ano - pokud dotyčný bude takový debil, že ho bude v případě poruchy reklamovat.

Dotyčný nemá zarucny list ten mám u sebe :)

Ty pro provedení reklamace v autorizovaném servisu nepotřebuje.

Ohlaš na policii krádež, nahlas výrobní číslo a doufej, že se brzo pokazí. Servis notebook podle S/N rozezná, zadrží a nakonec se ti vrátí. Jen to může chvíli trvat, třeba rok, dva.

Projděte bazary a zastavárny v okolí místa krádeže, také kontrolujte inzertní servery (bazos, sbazar, aukro…) třeba se někde objeví

Dost pochybuji, že by případný zloděj uveřejnil sériové číslo kradeného NTB na inzertním serveru.

To nejspíš ne, ale kolik takovejch notesů se stejnou konfigurací bude po bazarech na prodej? Moc ne. Ale pokud to zloděj nechtěl na svoje hraní, může ho prodat do zahraničí, třeba přes ebay.

IMHO, pokud koupíš noťas a ztratíš ho dřív, než si ho zapnul, tak si ho ani nezasloužíš.

Asi tak :D

"Notebook byl úplně nový a nikdy zapnutý takže jsem nebil ani nikdy přihlášen"Nebil?!? Prosím o vysvětlení, jak se lze bitím přihlásit do PC? Druhá věc, jakým způsobem Ti mohl být odcizen úplně nový počítač? Krabice Ti zůstala a Ty jsi ho nikdy nezapl? To jsi ho vybalil, šel jsi na záchod a ntb byl pryč? To je hodně zajímavé

Že by sondování, jestli by mu přišli na čórku?

Trošku to tak taky vidím, samozřejmě nechci hned házet všechny do jednoho pytle, ale přijde mi, že tohle prostě smrdí... Těžko říct, detaily krádeže zde nebyly popsány, takže těžko soudit

Asi tak, protože jestli si někdo nechá ukradnout NTB po vybalení z krabice, ještě než ho pustí, tak to je buď hodně divný, nebo je tazatel smolař roku.

Ano krabice mi zůstala protože z krabice jsem ho já nikdy nevytahoval ani jsem to neměl v plánu byl to dárek pro syna k narozeninám které má 4.8 proto jsem se ptal zda se nedá zjistit kde je abych ho stihl dohledat bohužel dalších několik tisíc jen tak na vyhození vždy k dispozici není, pro upresneni objednávku tohoto notebooku mi musel dovést kurýr do práce bohužel jsem naivní a duverivej vůl že jsem nechal u skříňky ten notebook v krabici a po příchodu ke skříňce z ranní směny tam byla jen prázdná krabice ano jsem vůl a můžu si za to sám bohužel jsem myslel že jsme v práci dobrej kolektiv a nikdy se mezi náma nic neukradlo tak jsem si myslel že to i tak nadále zůstane ale nadále to tak nezůstalo, jde mi hlavně o to že syn se na něj moc těší a já mu budu muset vysvětlit že jsem naivní vůl. Předem děkuji za rady a jak vím tak tomu nebude pomoci.

... nějaký kamery v práci???

Bohužel pod kamerama je jen hala uvnitř ale od šaten ke vchodu není žádná tam sedí jen security ale ty hlídají aby se dovnitř nedostal někdo kdo není zaměstnanec firmy

No ale ten NTB museli v něčem pokradmo odnést. Takový počítač se nevejde do každého baťůžku. Na záznamu odchozích lidí z kamer by mohlo být poznat, komu se to mohlo vejít a kdo případně táhnul něco těžšího. Třeba by se okruh podezřelých dosti stáhnul. Ale pravda je, že jak jste to neřešil hned, tak je šance na řešení menší a menší.

Řešil = oznámení zaměstnavateli a policii. Ne pokoutně hledal nápovědu na diskuzi.

a od zamestnavatela este dostane vynadane, ze preco si sukromne veci nechava bez dozoru.

Zavolals aspoň ihned po tom, cos to zjistil, policii a oznámils to nějakému svému nadřízenému? Zrovna pokud ten notebook ukradl některý z tých kolegů, tak se okruh podezřelých osob dost zásadně zmenšuje a teoreticky by tak vypátrání zloděje mělo jít snadněji.

Máš pravdu... Vše řádně ohlásit, zdokumentovat, kontaktovat policii (to měly být první kroky)... Pokud se majitel rozhodl "partyzánsky" zjišťovat, jestli lze ntb zaměřit, tak to bylo špatně...

Takže ti ho ukradli v práci a ty to řešíš tady? Jak že vůbec mohlo napadnout, že by ten notebook šel najít pomocí sériového čísla nějak po Internetu? Měl jsi jít okamžitě za nadřízeným. Podle toho, co píšeš, budete asi malá firma o pár lidech, takže okruh podezřelých je malý. Si vem kdyby se tohle někomu stalo ve fabrice velikosti třeba Škodovky. Ale tam by snad nikdo nic tak cenného nenechal jen tak na šatně (velký počet lidí, vzájemně se znají jen skupinky lidí z oddělení...), ale i tam by se dal okruh podezřelých zúžit.

To jistě, jen mě napadlo, že třeba ví, že rodiče maj pojistěnej byt nebo dům na vysoký peníze a napadlo ho toho pojištění takhle využít.

když to bylo v praci třeba pomuže tenhle článek https://www.mesec.cz/clanky/co-kdyz-vas-v-prac...

Kup si ještě jeden takový a nastraž ho na zloděje v práci, třeba se ti pak vrátí i ten první.

Zloděj by musel být naprostý idiot, aby takovou drahou věc ukradl ze stejného místa dvakrát. I kdyby ho někdo vzal, tak pořád to nijak nedokazuje, že vzal i ten první a navíc takto zamýšlené jednání je entrapment.