» Poradna » Programy

Ukončení systému

Internet přes GPRSPřipojuji se na net přes S55 a T-mobile communication centre, prohlížeč Opera.1. maximální rychlost přenosu je 8 kB/s - není to trošku málo? příjem docela dobrý, přímá viditelnost na BTS, vzdálenost 2 km, účastníků málo, rušení nic. Přitom platím 700 Kč paušál za GPRS.2. Zcela náhodně se mi objevuje hláška: Probíhá vypnutí systému. Uložte všechny rozpracované soubory a odhlaste se. Neuložené změny budou ztraceny. Vypnutí vyvolal NT AUTHORITY\SYSTEM. Čas do vypnutí 1 minuta (a odpočítává do nuly.) Zpráva: Systémový proces c:\WINNT\system32\lsass.exe neočekávaně skončil se stavovým kódem 128. Systém bude nyní ukončen a restartován.A taky že je. Poraďte, jak z toho. Není to virus? Co vlastně dělá lsass.exe?Díky.

Odpovědi na otázku

1. GPRS u T-Mobile ma na 4+2 timesloty maximalni rychlost 80/40 kpbs (priblizne), rychlost stahovani muze dosahnout tedy maximalne 10kB/s (80 / 8)2. Sasser, Blaster a spol.... bud si v nastaveni sluzeb zakaz restartovani pri chybe v RPC, nebo si nainstaluj antivir... nic vic k tomu psat nebudu a myslim, ze nikdo tady neni ochotnejsi...

jasne, zakazat restart at se muze vesele sirit dal ze? Pokud pises kraviny, nepis radsi vubec....

muze se vesele sirit dal mezi ty, co si nedokazou stahnout jedinou aktualizaci, mezi takove, co si nenainstalujou ani ten avast, ktery je zadarmo, mezi takove, kteri si tu chybu nenajdou nejdriv na google, nebo primo tady v poradne...

jo, treba ta spusta chudaku, kteri si koupi pc s predinstalovanymi win v takovem stavu, aby taktak fungovaly (bezna praxe u nas :() Takove uzivatele je potreba vzdelavat a ne jim ukazovat polovicata reseni, ktera v dusledku stejne nic neresi. Tvuj napad ve stylu mam zavirovany pocitac, tak to udelejme neco tak, aby to nebylo videt je opravdu smutny....

se mi koukam plete slovosled - bohuzel vzdycky, kdyz me neco tak trochu vytoci...

pul roku dozadu jsem tady na poradne na podobne problemy odpovidal, ted uz me to nebavi... netvrd mi, ze nekdo, kdo vubec najde tudle poradnu a vlozi sem prispevek, tak neumi hledat.... pricemz je to tam napsano...PS: nevim, kde nakupujou, ale s tim jsem se nesetkal, nakupuju prevazne u levne firmy (=zadny obchodnik, ktery proda tri pocitace za tyden a nuti ti to nejdrazsi...) no a i pres jejich ceny pokud instaluji pocitac, tak nejdulezitejsi aktualizace nainstaluji (ted dodavaji myslim XP SP2) a neni pro ne problem (delaji to automaticky) nainstalovat antivir, jelikoz ke kazde slusne desce dostanes aspon PC Cilin, ktery urcite se Sasserem problemy nema.... fuj to jsem se ukecal.. uz neodpovidej, ja se do tohodle threadu uz nevracim

boha jeho, tohle si neodpustim "PC Cilin, ktery urcite se Sasserem problemy nema"Win32/SasserAlternativní názvy:Existuje několik variant, nejvíce se však daří variantě Win32/Sasser.B. Od ostatních se liší v detailech.Co je však důležité: * Červ Win32/Sasser nedorazí v podobě souboru, ani v podobě e-mailu, resp. infikovaného souboru v příloze. * Díky tomu běžný antivirus nezabrání infekci PC. * Přítomnost následujících obrázků na PC může být příznakem, že červu se podařílo využít bezpečnostní chyby popsané v MS0411 (LSASS vulnerability). * Další infekci lze zabránit pouze tak, že je nainstalován tzv. osobní firewall, popřípadě staženy všechny doporučené bezpečnostní záplaty ze stránek windowsupdate.microsoft.com. Na uvedeném odkazu se nachází průvodce, který automaticky vybere všechny potřebné záplaty.

jsi byl posledni rok na jine planete? :) lsass - dira ve widlich zneuzivana viresm Sasser - viz http://www.viry.cz/1pomoc/popisy/zobraz.php

Taky nevim o lsass a podobne nic a nebyl jsem posledni rok na jine planete. Nechapu, proc si myslite, ze to kazdy zna.

děkuju a pro pakla:sorry, ale nejsem programátor a z mého dotazu na připojení jsi mohl pochopit, že asi proto nemám stažené nejnovější 100 MB záplaty. O existenci sassera jistě vím, ale avg ani avast mi to nedetekovaly.Pro Laďu: díky, to je konstruktivní.Pro Ivana: díky za pochopení.