» Poradna » Programy

Ukladaní fotek na Whatsapp

Zdravím nevite jak nastavit ukladani fotek u Whatsapp.děkuji za odpoved.

Odpovědi na otázku

A mohl by ses obtěžovat sdělit, o jakém zařízení mluvíš? Mobil, PC...

Jasny ze mobil

Na pc ani nevim ze je

A OS mobilu? Podle ikony jde o iPhone?

Bratruv mibil xiaomi redmu 4

Aha, tak tam nemusí nastavovat nic, obrázky se ukládají automaticky. V interním úložišti najde složku WhatsApp a tam všechno najde :)

Ok vyzkousim dekuji

Není za co, určitě to tam najde. Stačí spustit nějaký správce souborů a hned v základní složce úložiště to je.

Mam opacny problém a v nastaveni jsem tu moznost nenasel.Nedavno jsem odesel nadobro ze socialni site FB a pouzivam uz jen WhatsAppV messengeru se prijata fotka rovnou zobrazila, respektive jeji nahled.Ve WhatsApp se v zavislosti na nastaveni, zobrazi rozmazany nahled a po stisknuti sipky kde je i uvedena velikost, se fotka rovnou ulozi, tohle ja ale nechci.preji si fotku jen zobrazit nic vic tak jako u messengeru, jde to vůbec nejak?Zaloha se mi denne vcetne medii uklada na Google Disk.

Doplnim ze se Jedná se o mobil s Android OS Oreo 8 Xperia XA1Ve vnitřním ulozisti nebo když to povolim i v galerii, nemam problém fotky najit, jen nechci aby se mi samy po rozkliknuti ukladaly v pameti telefonu.

Nejde. Whastapp to tak má interně nastavené. Nicméně určitě jde nastavit fotky google, aby nezálohoval média ze složky Whatsappu. Jen pro informaci, je fajn odejít z FB, ovšem Whatsapp patří pod FB, takže jestli šlo o únik z dosahu FB, tak to moc nepomohlo ;)

Děkuji Jacku, o tom že WhatsApp od roku 2014 spadá pod FB samozřejmě vím, instagram a kdo ví co další ještě také.Jistota že mé zprávy ti kr..i nečtou anui tady není ač je to šifrované, na druhpu stranu me to až tak netrápí nemám co skrývat, nejsem kriminalnik, lovec deti, nelakam z nikoho peníze a silně pochybuji ze je bude zajímat zrovna muj chat s pritelkyni, navíc zadne citlive udaje sem nedavam.Hledal jsem ruzne po netu a mas pravdu vazne to nejde, tedy v zakladu.Existuje ale fígl viz návod v odkazu, ale ten to samé provede i v záloze takže k ničemu.Kašlu na to,tolik fotek v konverzacích zase není a jednou za čas to promáznu.Zde je ten článek je tam hodně zajímavých věcí tak na to koukni: https://365tipu.cz/2018/08/24/tip1155-12-tip...

a kdy byse ta fotka jako měla zobrazit? whatsapp/viber to dělají vždy tak že fotku uloží do své složky a tam prostě je. je možné že messenger to z pohledu uživatele řešil jinak, nicméně bych se klidně vsadil že ty fotky tam taky ukládal (tahat ji z netu pokaždé když se má uživateli zobrazit by byla pěkná prasárna), jen jen možná šifroval, takže uživatel neviděl konkrétní .jpg soubory. Ono totiž to druhé řešení (fotka se stahuje pokaždé v plné velikosti když otevřeš danou konverzaci) je ve všech ohledech horší - a to jak pro uživatele tak pro provozovatele.

Na jablku to samozrejme mozne nastavit je.Ve whatsappu, nastaveni - nastaveni chatu - vypnout “ukladat fotky”

Ve whatsappu na iphonu: nastaveni - nastaveni chatu - vypnout “ukladat fotky”Nevim, jestli to takto jse i na androidu

Děkuji všem za rady pánové.Co se týče facebooku, ten jsem si před týdnem zrušil, běží 30denní lhůta a nemám v plánu se tam zase vracet, učet jsem měl víc jak šest let.

K androidu, v aplaci pro tento OS, možnost vypnout ukládání fotografií, prozatím schází, možná to bude přidáno v některém nadcházejícím updatu.

Fotky z Wocapu