» Poradna » Notebooky

Ukládání článků z novin

Jsem starší senior a neumím si někdy poradit. V hradeckém deníku je třebas článek, který si chci uložit, mám obvykle tři možnosti-Facebook, Twister nebo Google. Obvykle ukládám článek na Facebooku. Rád bych chtěl změnit uložení na Google, kde jsem také registrován, ale nedaří se mi to. Chci totiž, abych ono uložení mohl nalézt a použít dále třeba na odeslání na své přátele. Díky za polopatické vysvětlení.

Odpovědi na otázku

Nepoužívám Facebook, Twister, ani Google. Články ze stránek nikam znovu neukládám. Pokud výjimečně opravdu stojí za přečtení, přátelům pošlu přímo ze stránky link mailem.

V tom případě nechápu proč se k dotazu vyjadřuješ. Tazatel zřejmě nepotřebuje vědět, co děláš s články ty, ale rád by si je někam ukládal a neví jak.

Rozhodně máš pravdu, moje alternativa posílání odkazů přímo ze stránky je zbytečná. Tvůj příspěvek tazateli rozhodně pomohl víc.

A ony se tam ty články doopravdy ukládají nebo to jen sdílí odkazy? To je ti totiž v případě smazání článku úplně k prdu. Pokud ti stačí odkazy, není nic jednoduššího než si ukládat záložky přímo v prohlížeči a ty mít zálohované třeba pomocí Xmarks. Pokud ale chceš, abys ten článek měl k dispozici i po té, co ho z webu smažou, potřebuješ něco více, než je jen odkaz. Je třeba ty články skutečně archivovat.

Jinak předpokládám, že rozdíl mezi odkazem a skutečně uloženým článkem chápeš. Pokud ne, tady je malé přirovnání s papírovou knihou:Skutečně uložený článek:- Svoji kopii knihy můžeš kdykoliv komukoliv zapůjčit i kdyby na světě nebyla už žádná jiná jen ta tvoje.Odkaz:- Žádnou knihu doopravdy nemáš. Jen lísteček s adresou knihovny a číslem regálu, kde je uložená. Když ho komukoliv dáš, tak si tu knihu najde a přečte. Ale jen do doby, než ji knihovna přemístí jinam, vyřadí ji nebo celou knihovnu úplně zruší. Lísteček bude stále stejný, ale nikdo podle něj už nikdy nic nenajde, protože odkazuje na místo, kde kniha už dávno není.

Mirek Pop, Mirek a nyní pagac17. Škoda na dotaz odpovídat.

OT: Nevím, jestli Mirek Pop a Mirek, ale pagac17 je starší senior (tedy 'starší starší') Vladimír Macháček, ročník 1929 a neptá se tu poprvé.

ty tlačítka Twitter, Facebook apod. jsou akorát pohodlnější způsob odeslání odkazu na článek - uložení to není. Pokud se změní adresa článku, nebo ho ty noviny smažou, tak už ho nikdo neotevře.

Díky za odpověď, máte asi pravdu, již si s tím nebudu lámat hlavu

"Vytiskněte" si ho do PDF souboru virtuální tiskárnou a uložte.

Vážený pane, jsem už v roce 2018, sdílím články z novin jak na FB tak na G+. Na FB je mám na svojí stránce. Na G+ je zařazuji do svých sbírek nebo kruhů. Do letošního druhého února se mi články sdílené z novin ukládali také na můj Gmail, který otevírám kontaktní adresou -vladimirmachacek43@gmail.com. Tam se mi články uvedou v sociální síti. Do druhého února t.r. to běžně probíhalo, nyní ukládá ní do sociální sítě ustalo, nedaří se mi to změnit na ukládání. Děkuji předem za odpověďVladimír Macháček