» Poradna » Notebooky

Úhlopříčka notebooku

Zdravím. Mám dotaz.Úhlopříčka u notebooku se bere velikost samotného notebooku, nebo velikost celého notebooku i s rámečkama. Přijde mi totiž zvláštní že dost notebooku jak s uzkyma tam sirokyma rámečkama mají totožnou velikost skoro na cm přesně.Diky

Odpovědi na otázku

Úhlopříčka PANELU, vy otravná nádhero!

Úhlopříčkou se rozumí rozměr samotného displaye, pochopitelně. Stejně jako u monitorů a TV.

Až si ho koupíš, stejně jako monitor tak se pak podívej do Návodu - TechnickáSpecifikace, zde máš holý rozměr matice, žádný rámeček.Dokonce i na jakékoliv prodejně to zjistíš, aby jsi nekupoval zajíce v pytli, pochopitelně navíc ti nikdo nic nedá, aby jsi nenabyl dojmu, že místo 15,6" bude omylem 16,6" tak to ne-e. To si už budeš muset připlatit za 17,3" atd. .

Mě šlo spíš o to, že u některých notebooků se mi uhlopříčka 15,6 nezdá. Jelikož když na sebe položím dva notebooky s rozdílnými okraji, tak jsou naprosto stejně velké. A i když jsem přeměřoval jednotlivé displeje, tak tam byl rozdíl klidně 1CM. Ale oba mají být 15,6, tak jsem se chtěl zeptat podle čeho se to vlastně bere :D

Mám před sebou 4 NTB, všechny jsou 15,6 palců úhlopříčka, okraje mají různě široké, všechny displeje mají stejné rozměry (měřeno pravítkem)....

Tak to jsi šťastný člověk já mám hodnoty rozdílné a není to chyba měření

A měříš úhlopříčku, nebo jednu ze stran? Pokud třeba jen šířku, tak se to u laptopů s různým poměrem stran bude pochopitelně lišit. Ale nikdo z výrobců by si asi nelajznul uvádět úhlopříčku chybně. To by si na něm recenzenti smlsli.

A kolko teda ma centimetrov ta uhlopriecka ked si ju meral?:) malo by to byt cca 39,6

u CRT sa časť obrazovky skrývala za rám. Žeby niečo také urobil aj výrobca NB?

Omyl, tak děláš něco špatně. Přesně lépe s fotkou ukaž jak to měříš.

A jelikož jsem hodný tak jsem se ti podíval:AIDA64 > Monitor > VlastnostiMonitoru > MaximálníViditelnáVelikostObrazovky mm / "Přesně.

Hmmm, to bude asi podobný případ jako tady https://www.youtube.com/watch

To se mi jen zdá ...