» Poradna » Mobily

Uhd tv

Dobrý den hledám 4k tv podmínka je hdmi 2.0,a aspon 45 palcumax do třiceti tisícděkuji za vaše rady

Odpovědi na otázku

Ten pozadavek na HDMI 2 to v podstate omezuje na Panasonicy, rekl bych. Nebo vi nekdo o nekom jinem, kdo to ma v teto relaci?Takze treba Panasonic TX-50CX670E, TX-55CX700E...

Na ty sem se právě díval ale moc nerozumím těm displejm IPS je lepší než LCD že

Ne, LCD je proste Liquid Crystal Display, to jsou vsechny bezne TV. Jiny druhy jsou treba plasmy, ale od tech se pomalu upousti. IPS, TN, VA a dalsi jsou pak jakoby podmnoziny tech LCD displeju. Na neco je lepsi to, na neco zase ono. Ta drazsi TV ma napriklad vynikajici VA panel. Kvality obrazu se rozhodne bat nemusis. Pro detaily procti recenze.

IPS je taky LCD

No tak já toto třeba vím protože jsem se o to zajímal. HDMI 2 nic neznamená, protože signál může být příjmut v barvě 4:4:4 nebo jen o dvou barvách 4:2:0 či omezeně 4:2:2, a dále záleží na přenosu celé televize, takže výsledek nemusí zobrazen tak jak je přijmut. Existují zkušební obrazce které to odhalí. jsou na internetu. Plošně to neumí SONY, LG, Samsung jen omezeně 4:2:2, Panasonic ver 7 jede v 4:4:4 dle testů dostupných na netu.

Jeden thread uz kvuli tobe zamkli, tak zkousis trolit v dalsim, jo? Nechces si najit jiny konicek?

Ptal se na HDMI 2. Že ty víš kulový co to je neznamená že to právě u UHD není nepodstatná věc.Tak si seber zelený trenky a odprejskni tam kde ti rozumí.

Zajímal by mne požadavek 4K, když není žádný obsah

jak to že ne?:někdo je holt takový že si koupí 4K film za pár stovekhttp://www.dvd-premiery.cz/4k-blu-ray-filmy/c-2716/http://www.filmarena.cz/4k-filmy/a nebo mají sami nějakou kameru, která zvládá skvěle natáčet 4K videa

To je master nebo remastrovaný ve 4k, jinak to je BlueRay.Ale když to bude splňovat požadavky HDMI-2 jak píšu výše tak se to dá použít jako monitor k PC, a kdo to už má tak se mu k nějakýmu "pinďovi" o 27" nějak nechce, a už vůbec né jen s FHD. Předpokladem je kvalitní obrazovka, tu ale 90% TV bohužel nemá.