» Poradna » Ostatní

Účtenka

Ahoj,mám dotaz trochu mimo téma. Doma mám pořadač, do kterého si dávám účtenky. Problém ale je, že i když je dávám navíc ještě do euroobalu, po čase začínají některé (asi ty kde nejvíc šetří...) blednout a stávají se v podstatě nečitelnými.Často to bohužel je i u výrobků mladších 2 let, čili bych to potřeboval v případě reklamace. Proto by mě zajímalo, pokud si pořídím oskenovanou kopii, je to to stejné jako účtenka? Bude mi to stačit? A jak to bude v případě, že tam třeba je i razítko a podpis? Nebo máte nějaké jiné řešení?

Odpovědi na otázku

> Účtenky si já po nákupu SKENUJI, je na nich vše potřebné SKEN BUDE UZNÁN jako doklad! Mám i 5 let staré u věci co mají +6 let záruku a není problém je kdykoliv vytisknout opět.

OK, díky to mě právě zajímalo, dělám to od jisté doby taky, ale nebyl jsemsi jistý jestli výtisk platí jako originál a byl by uznán, otázka je jak v případě razítka a podpisu, ale snad taky.

Je uznán, protože důležité jsou údaje na účtence, ty říkají datum, kód zboží, kód prodejny a oni si to prověří rychlostí blesku.

Kopie staci.Blednou ty z termotiskaren. Da se to poznat uz podle pouziteho papiru.

Mimochodem pokud kupuješ v elektroniku i v obchodech typu Mironet / Alza apod. dostaneš i normálním tiskem pořízený dokument PRODEJ ZA HOTOVÉ a věř, že ten nevybledne ani za 10 let. Je to laserový tisk.

to vím, ty jsou v pohodě, problém je u účtenekl třeba z hypermarketů apod. Neměl sem na mysli jen nákup elektroniky.

Proč i tam lze "v akci" koupit např. kameru Panasonic za parádní cenu, poloviční cenu!

Však jasně a plánuje se teď i Tesco tablet :)

Ony blednou prave kvuli tomu, ze je davas do euroobalu. Papir z termotiskarny s igelitem reaguje a krasne to urychluje blednuti.

A já je dávám po oskenování bez něho, normálně do pořadače, jen děrovačkou vytvořím dírky a blednou stejně. Nevím jak rychle přesně, ale rok už je parádně poznat a do 3 jedině lupa.

To je možné, ale blednou i ty co v obalu nejsou.... 2 roky to nevydrží ani omylem. Pokud ale sken stačí není co řešit.

nee, bledne to i v papírové obálce nebo volně ložené v papírové krabici.

pracuji v plastarine a nikde jsem se nedozvedel jak by mohl HDPE nebo LDPE nicit tisk. muzete mi to prosim objasnit cim to je? dekuji

Z právního pohledu záruka vzniká dnem nákupu. Účtenka je jen forma důkazu o nákupu a sama o sobě nezakládá právní nárok na záruku. Pokud nějakým věrohodným způsobem doložíš, že jsi nakoupil u konkrétního prodejce konkrétní zboží, záruka tím je splněna. Může to být klidně i svědectví nějaké osoby, nahrávka na video, zvuková nahrávka atp.

uctenky si v 21 stoleti uschovava jenom debiInavic to m¨ze mas uctenku nic neznamena, tak te vojebou i s ni (napr v Alze)a ses namydlenej ; se to ysmejou

Dokazovat je na tobě. Pokud to děláš blbě, tak s tebou vyběhnou.

Jeslti nejsi schopen prokázat koupi, nebo oprávnění reklamace, není to velmi pravděpodobně vina obchodu, i když ani lidé nejsou neomylní, ale tvoje.Máš-li vše co potřebuješ, stojí za tebou zákon a věř, že ani největší obchod s největšími podvodníky s tím nic nenadělá.Jestli jsi ale ten tip, který háže s mobilem, nebo odpaluje HW v PC svou neodborností (měl jsem takových doma spoustu), a pak nadává, že mu to nechtějí vzít nebo uznat na reklamaci.....

Pardon, po ránu neumím česky.... samozřejmě ten tYp, nejsme v sázkové kanceláři

a co ja s tim, kolikrát sem viděl jak to někdo ,,dokázal" a na to slyšel, no a co já s tim mě to je u prdeIe - a co má pak člověk dělat, nic nemůže - už jste viděl aby někomu něco někdy vrátili ?

Je to velmi pravděpodobně na termopapíře, jak už tady někdo psal termotiskáren, tak je drž co nejdál od tepla. Stačí, když postavíš blízko kafe a je po účtence. (mám s tím vlastní blbou zkušenost )

s tim termopapirem velmi opatrne, uz sem nekolikrat videl zniceny doklad prave zminenym skenovanim.

Když jsem elektronickou účtenku navrhoval já tak, jste mě utřeli jako anus mezi musculus gluteus maximus

Tady je to samej udavač a debil + lstivá redakce. Tady se musí na holotu s bičem a na vrchnost s klackem -----------------------------------------------------------------------------------Moje nejoblíbenější četba: Polesnýho rozsápal medvěd, Lutonský šlápl do hov*na, upadnul a přejela ho tramvaj, D2Mac - pořád stejná svině, Odsun německých žido-bolševiků do číny, Lampasákovi spadnul do poklopce odjištěný granát - zůstala jen sračka, Internetový moderátoři usoudili že myslet se má zadní částí těla, Webmaster IQ pod 60, Mysel_1 - ještě větší idiot než jsem si myslel, Udavač Lukas přivázán k boudě - ňaf,ňaf------------------Mám ještě spousty rozečtených titulů ale ty už nejsou nic moc.------Automatic generate software - Generic fuck píč-US, s.r.o.

A ty žiješ V pralese, že jsi usoudil, že myslet se má zadní částí těla? Tak si uchovej sken i originál, a máš to pojištěný!