Uchladí i7 - 7700k ? Artic freezer

ahoj nevíte jestli zvládne nějak rozumě uchladit i7 tenhle chladič https://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-13... Nebo se mam podívat po větším. Diky

Odpovědi na otázku

Chceš taktovat? Ne - zvládne v pohoděAno - chce to něco většíhoChci taktovat hodně - AiO vodní.

"Chci taktovat hodně - AiO vodní."Ta poslední věta je naprostý nesmysl! I výkonné procesory I7 na platformě X99 si v pohodě dávají masivní vzduchové chladiče. A to i s vysokým taktem procesoru. Pokud máš kvalitní vzduchový chladič (třeba Noctua NH-D15), tak ti ten CPU uchladí stejně dobře, jako kdejaký AiO. Nemluvě o tom, že tyhle AiO sety jsou hrozně poruchové a s léty chladí čím dál hůř.

Wow..podle tebe je vzduchový chladič stejně účinný jako vodník?

když máš opravdu pořádný vzduchový chladič se dvěma ventilátorama, tak jo... samozřejmě se nevyrovná SKLÁDANÉMU VODNÍMU CHLAZENÍ, ale nějakému AiO? s přehledem...

Na tento CPU bych doporučoval chladič Scythe Ninja. Pokud nemáš zájem o taktování, stačila by i Fera. A pokud chceš taktovat hodně a zároveň ti také záleží na nějakém tichu, tak Scythe Mugen. Pokud chceš opravdu hodně taktovat, doporučuji Noctua chladiče.

Fera by mirny pretakt taky zvladla, rezervu ma slusnou a dokonce prekracuje svoje papirove parametry. Kdyby se to nechalo taknout automatikou na desce, tak to uchladi s prehledem. Jenze kdyz se to bude tahat vys, tak bych toho Ninju nebo Grandise vzal.

Takže asi vezmu nějaký jiny. Scytche ninja je hrozně velký.

Do jaké kysny to je?

Pořiď si za stejné peníze podstatně výkonnější: https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224...

Ten chladič mám taky, není špatnej. Vadí mi jen to, že dost dobře nelze z něj lehce sundat (aniž by se celý chladič nemusel pro jistotu zdemontovat z desky) ten dekl s ventilátorem. Pro moje účely (provozuji jen 2jádra) to totiž postačuje jen jako pasiv, bez ventilátoru.Osobně bych z tohoto důvodu upřednostnil, kdyby ten ventilátor byl na chladiči upevněn jen klasicky na drátových pérkách.

V základu to uchladí cokoliv. Při přetaktu je problém ve špatné pastě mezi křemíkem a rozvaděčem tepla, který zvyšuje teplotu o 20-30 stupňů Celsia, takže nepomůže ani Akasa Voodoo Medusa či skládaný vodník. Problém je ve špatném přenosu tepla z CPU do chladiče. Jedině si nechat za úplatu CPU upravit. ☺http://diit.cz/clanek/pasta-core-i7-7700k