» Poradna » Počítačové sítě

Účetní SW v cloudu - má někdo zkušenosti (MS AZURE RemoteApp)

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 39.0.2171.99

Dobré ráno,dolehl na mně jeden nečekaný požadavek mého kolegy. Rád by se zbavil našeho účetního počítače (jsme malá firma a stačí nám jeden) - a přemístil naše účetnictví někam do obláčku.Protože používáme systém MoneyS3 - klasickou windows aplikaci napadlo mně využít řešení MS Azure -> máte někdo praktické zkušenosti z takovéhoto nasazení? Dokonce se mi podařilo vygooglit i tiskovou zprávu Cígler SW, o tom, že toto řešení běžně používají na prezentacích svého účta...Když je to dobré pro ně, bude to dobré i pro mně? :) Budu všem vděčný za jakékoliv připomínky či nápady. Nechce se mi hledat housing pro běné kancelářské PC a investice do serveru mi nepříjde zajímavá, vzhledem k tomu, že by na něm běželo jen to účto. Ostatní systémy máme řešené jinak.

Odpovědi na otázku

 | Microsoft Windows 7 Opera 9.80

To, že to autoři Money používají na prezentacích nic neznamená. Nech si od nich potvrdit, že to opravdu bez problémů funguje (včetně tisku) a že s tím nejsou žádné problémy - případně si z nich seznam problémů dotaň a pak můžeš posoudit, zda je to pro tebe schůdné. Pokud s tím nem,ají problém, určitě ti dají nějaké reference dalších zákazníků, kteří to používají.Jinak tvůj účetní počítač klidně může zůstat ve firmě a můžeš k němu přistupovat vzdáleně, třeba přes VPN.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 42.0.2311.90

Rozumím, tohle byla moje první reakce - nechat jeden dedikovaný počítač na účto někde "pod stolem" a neřešit. Nicméně musím uznat, že argument kolegy, ohledně možných výpadků proudu / internetové linky do kanceláře atd.. má svoji váhu. U účta to není až tak markantní problém, vždy tam může někdo zajet... ale za tu pětistovku, co si Microsoft říká za účet bych to možná zkusil (navíc dávají 3 měsíční kredit na vyzkoušení).Cígler Soft. jsem oslovil -> počkám si do pondělí na odpověď. Pobavilo (a vlastně potěšilo) mně, že jsme oba mysleli na tisk z té virtualizované aplikace. No, aspoň se nebudu nudit, v krajním případě PDF a sdílený OneDrive...Díky za reakci a přeju hezký víkend.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Azure, Malá firma, Kancelářské PC, Nasazení
Určitě si přečtěte