» Poradna » Počítačové sítě

Účetní SW v cloudu - má někdo zkušenosti (MS AZURE RemoteApp)

Dobré ráno,dolehl na mně jeden nečekaný požadavek mého kolegy. Rád by se zbavil našeho účetního počítače (jsme malá firma a stačí nám jeden) - a přemístil naše účetnictví někam do obláčku.Protože používáme systém MoneyS3 - klasickou windows aplikaci napadlo mně využít řešení MS Azure -> máte někdo praktické zkušenosti z takovéhoto nasazení? Dokonce se mi podařilo vygooglit i tiskovou zprávu Cígler SW, o tom, že toto řešení běžně používají na prezentacích svého účta...Když je to dobré pro ně, bude to dobré i pro mně? :) Budu všem vděčný za jakékoliv připomínky či nápady. Nechce se mi hledat housing pro běné kancelářské PC a investice do serveru mi nepříjde zajímavá, vzhledem k tomu, že by na něm běželo jen to účto. Ostatní systémy máme řešené jinak.

Odpovědi na otázku

To, že to autoři Money používají na prezentacích nic neznamená. Nech si od nich potvrdit, že to opravdu bez problémů funguje (včetně tisku) a že s tím nejsou žádné problémy - případně si z nich seznam problémů dotaň a pak můžeš posoudit, zda je to pro tebe schůdné. Pokud s tím nem,ají problém, určitě ti dají nějaké reference dalších zákazníků, kteří to používají.Jinak tvůj účetní počítač klidně může zůstat ve firmě a můžeš k němu přistupovat vzdáleně, třeba přes VPN.

Rozumím, tohle byla moje první reakce - nechat jeden dedikovaný počítač na účto někde "pod stolem" a neřešit. Nicméně musím uznat, že argument kolegy, ohledně možných výpadků proudu / internetové linky do kanceláře atd.. má svoji váhu. U účta to není až tak markantní problém, vždy tam může někdo zajet... ale za tu pětistovku, co si Microsoft říká za účet bych to možná zkusil (navíc dávají 3 měsíční kredit na vyzkoušení).Cígler Soft. jsem oslovil -> počkám si do pondělí na odpověď. Pobavilo (a vlastně potěšilo) mně, že jsme oba mysleli na tisk z té virtualizované aplikace. No, aspoň se nebudu nudit, v krajním případě PDF a sdílený OneDrive...Díky za reakci a přeju hezký víkend.

Dobrý den, aktuálně uvažuji o něčem podobném, chtěl bych přesunout účetnictví malé firmy do Azure. Pro co jste se nakonec rozhodl, kde nyní Vaše účetnictví běží?