» Poradna » Programy

Ubuntu+Steam

má někdo také potíže se spouštěním Steam na Ubuntu? Potíž je že se po aktualizaci zasekne a nespustí se, vždy jen problikne. Zkoušel jsem i chytré texty z googlu, bohužel nic nefunguje, vypadá to že snad čekat na novou aktualizaci Steamu, protože jinak jen asi reinstall systému, což mi přijde absurdní. Přitom podle Googlu tahle chyba je stará a furt se zjevuje. Chyba ukončující běh je v terminálu tato : steam-runtime-heavy. Zkusil jsem nastavit na enabled, pak reset a nakonec rebuild podle jednoho návodu, aplikace se řetězcem příkazů smazala a nainstalovala čistě znovu i čistě zaktualizovala - výsledek je opět stejná chyba. Tak mě zajímá zda to někdo už zde řešil a úspěšně vyřešil.

Odpovědi na otázku

Funguje uplne normalne a bez problemu.Cemu rikas chytre texty googlu?zkousel jsi na steam-runtime-heavy tohle? https://github.com/ValveSoftware/steam-for-l...

nic nejde. Už poněkolikáté zkouším odpovědět a vždy to někdo smaže... Tohle se mi na žive.cz ještě nikdy nestalo..

jestě dodám že zmíněná chyba se objeví čistě náhodně po aktualizaci Steamu. Buď je to chyba aplikace nebo to souvisí se sílícím až prudícím zabezpečením Ubuntu. Protože Steam se vlastně neukončí, žádné hlášení chyby, zůstane viset při zpracování hláška "runtime-heavy" a dál se nic neděje. Ikdyž se aplikace smaže se všemi aktualizacemi a znovunainstaluje.