» Poradna » Počítačové sítě

Ubuntu wifi

Dobrý den.Mam problem s wifi. Mam ubuntu 20.0 a dneska mi z niceho nic zmizela ikonka wifi a samotny adapter wifi. Lze ho nejak dat zpatky?Mam ntb HP Píše mi to :No wifo adapter found Make sure you have a wifi adapter plugged and turned on.Nema jak nainstalovat ten ovladac, pokud to nekde offlineDekuji

Odpovědi na otázku

tak buďto sprevádzkuj pripojenie káblom a pohľadaj závislé ovládače a softvér, alebo to urob na inom pc, stiahni z repo ovládač a nainštaluj. navyše asi všetci výrobcovia wifi modulov už poskytujú na svojich stránkach ovládače pre linux, podaktorí priamo ako *.deb balíček

a nemáš tu wifi vypnutou? Notesy mívaj nějakou kombinaci kláves, kterou se dá zapnout/vypnout wifi / BT apod.

Presne a zisti to prikazomrfkill list

Pokud jsi mezi tim neryl do SW, tak sis tu wifi pravdepodobne jen vypl HW vypinacem (bud mas na to spesl tlacitko/soupatko nebo klavesovou zkratku)