» Poradna » Počítačové sítě

Ubuntu server vlan jako klient

Ahoj. mam dotaz ohledne VLANu. mam router mikrotik, kde mam nastavene VLANy. Mam v siti jedno PC s UBUNTu, mam i vytvoren virtualni adapter, ale bojuji s tim aby mi ten virtuali adapter dostal IP adresu te VLANy. Vsude jsem se v navodech docetl jak se VLANy kondiguruji, ale kdyz je linux server jako naprauto eth1.10iface eth1.10 inet static address 10.0.0.1 netmask 255.255.255.0 vlan-raw-device eth1ja ale nechcu static. chcu mit na tom serveru ip adresu z dhcp jak na eth0 tak na eth0.1 i na eth0.2Jak toho docilit.

Odpovědi na otázku

auto eth1.10 iface eth1.10 inet dhcp

Jj dik uz jsem to ale našel. Ale dalsi problem. Jsem na ten server pripojen z prave pres openvpn , a kdyz mi mikrotik dodal ip pro virtual adapter, me to odpojilo. A zneoristupnilo. Ale to uz vyresim.