» Poradna » Programy

Ubuntu server + samba - spouštěné programy se sekají

Moc nadějí tu do toho nedávám, ale co kdyby......

Před půlrokem jsem ve škole rozběhal síť o cca 16 stanicích s doménovým řadičem na Ubuntu server edition na základě následujícího návodu.

ubuntuforums.org ...

s Linuxem jsem začínal, takže to byl celkem křest ohněm, ale nakonec se to povedlo a všechno jelo, jak má.

Nicméně po připojení několika stanic s WinXP pozoruji pro mě zatím neřešitelný problém. Google zatím nepomohl.

O co jde. Pokud z klienta s XP spustím libovolný program z disku, který se nachází v serveru a je přes sambu nasdílen do XP, v nepravidelných intervalech se zasekává (v době záseku nejde přistoupit ani na samotný disk). Internet i všechno ostatní mimo práci s disky funguje normálně. Ale při práci s programy spouštěnými z serverového disku musí uživatelé každých pár minut cca 30sec počkat, než se seklý program znovu rozjede.
Přitom 10 stanic je připojeno z Win2000 a podobné problémy se u nich nevyskytují.

Vypadá to na problém Samba x WinXP. Zkoušel jsem už hodně věcí (oplock, Netbios over TCP, WebClient) nic z toho nepomohlo.

Netuší někdo, jak z toho ven?

Odpovědi na otázku

mne to robi aj na suse

ale jak z toho ven? :)

to by som tiez rad vedel

A neskusal si pozret ktory program/sluzba to robi? napr. programom "top" priamo zo systemu alebo programom "htop", ktory treba doinstalit?

samba na linuxu je sajrajt... preinstaluj klientske stanice na linux a pouzij nfs

nebo to nfs pouzij rovnou ve widlach
support.microsoft.com ...

ak tie programy co spustas cez SAMBU idu v nudzovom rezime tak to vyskusaj ze spustis nudzovy rezim s podporou siete,malo by bezat minimum procesov a ovladacov v XP, ak mas SP3 tak skus masinu kde nieje SP3, pripadne naopak, procesy a logy na linuxe tiez dost prezradia, sleduj procesy a traffic , skus urcit ci komunikaciu zasekne linux server alebo klientske XP, je toho kopec co sa da odsledovat ale sam neviem cim by som zacal, toto je na dialku tazko,