» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ubuntu nejde odinstalovat

Dobrý den měl jsem pc s win7 upgradoval jsem , ale odinstalovaly se win7 a win 10 se nenainstalovaly pak jsem nainstaloval ubuntu ale nejde odinstalovat chtěl bych mít znova win7předem děkuji

Odpovědi na otázku

Nevieš čo robíš, ale babreš do toho. Takých mám najradšej. Veď nemáš základné znalosti:1. OS sa NEodinštaluje2. ak si upgrade-oval z W7 na W10 a nešlo to, mal si inštalovať W10 z DVD/USB s formatovaním oddielu3. stiahni W7, alebo W10 podľa toho čo chceš, spusť inštalator a oddiel s ext4 odstraň (najlepšie je použiť diskpart) a naformatuj na NTFS. Najlepšie je na toto mať záchranné CD, HBCD, alebo linux. Ak ubuntu stále máš, nabootuj z neho a cez Gparted ho rozdeľ tak ako Ti vyhovuje

Chápu to tak, že chceš všechno vykydat a nainstalovat znova načisto W7? Pokud ano, tak si někam na externí disk udělej zálohu dat, co potřebuješ. Potom nabootuj Gparted Live a odstraň všechny oddíly na HDD v PC. Pokud chceš mít (a doporučuju to) na Windows separátní C: na Win + programy a D: na data, tak si v Gparted vytvoř dva nové oddíly. Pak nabootuj instalačku Win7 a nainstaluj.