» Poradna » Windows (a jiné OS)

UBUNTU na Intel NUC - Problém s wifi

Ahoj, mohl by mi, prosím, někdo poradit jak doinstalovat wifi na mini PC Intel NUC 5PPYH? Mám Ubuntu 14.04. Jedná se konkrétně o adaptér Intel Wireless AC-3165 M.2 2230. Internet mi funguje pouze přes kabel. Snažím se wifi doinstalovat již třetí den, ale nevím si s tím rady. Děkuji moc všem!

Odpovědi na otázku

Děkuji. To jsem sice našel, ale nevím si s tím rady. Předtím jsem zkoušel problém opravit přes příkazy v Terminalu... Jak lze tento balík doinstalovat? Děkuji...

A jádro 4.2.x ráčíte mít? V archivu je i návod.

So stastim sa mu to cele nezmrda ked updatne kernel :D

kernel 4.2.x je standardně v repu, není důvod, proč by měl nastat problém. Já mám aktuálně Linux 4.2.0-30-generic (x86_64) a žádné složitosti jsem s tím dělat nemusel.

stáhl jsem zmíněnýhttps://wireless.wiki.kernel.org/_media/en/users/drivers/i... a rozbalil - nyní mám složku "iwlwifi-7265-ucode-25.30.14.0" obsahující:├── iwlwifi-7265D-14.ucode├── iwlwifi-7265-14.ucode├── LICENSE.iwlwifi-7265-ucode└── README.iwlwifi-7265-ucodea v readme píšou, že to nainstaluješ zadáním:Installation of the firmware is simply: % cp iwlwifi-7265-14.ucode /lib/firmware % cp iwlwifi-7265D-14.ucode /lib/firmware- podle mne prostě spustíš terminál v dané složce a zadáš tohle. Podle mne by před tím příkazem mělo být "sudo", ale uvidíš, třeba to jde i bez něj.

Dobře, pokusím se o to. Děkuji.

Ve správci ovladačů nemáš nějaké dodatečné ovladače k nainstalování?

Bohužel nemám... Na to už jsem se díval...

Njn, presne pre to som sa vysral na Linuxy, lebo kazdy banalny problem treba googlit hodiny a dni.Resp. asi som neni dostatocny Linux-Macho ultimate expert, ale kopec problemov som ani nedokazal nijak vyriesit.Ano, instalaciu ovladaca povazujem za banalny problem a ked uz tri dni googlis a nevyriesis to, tak to povazujem za analny problem Linuxu :)

driver na webu Intelu nalezen Googlem asi za 10 vteřin.

njn a otazka znie, ci aj bude fungovat :P

proč by nefungoval? Jsem od Intelu už instaloval ovladače na grafiku a zcela bez problému.

Ano aj ja na Debiane, kde vzdy pri boote jebol do black screenu. Skusal som asi 5 navodov co a ako a v grube editovat picoviny a ani hovno, takze preto moja reakcia.

Debian je všechno jen ne user-friendly. zkusil jsem ho jako svou snad desátou distribuci a po roce konstatoval, že patlat se s Debianem mne nebaví. *buntu je v tomto o hodně lepší.

Tak ja som ako tak OK v Minte, vlastne aj to sa da povazovat za *buntu

Oooo, jak jsi moudrý uživatel Googlu... Pane bože, také jsem to našel asi tak za deset vteřin. Ale já primárně Linux nepoužívám, tudíž fakt nevím, jak to správně nainstalovat. V minulosti se mi psát věcí povedlo přes terminál, ale tady si moc nevím rady. Ocenil bych návod pro začátečníka, ne čas, za který se to dá vygooglovat.. Díky

tohle jsi zkoušel?http://www.intel.com/content/www/us/en/support...