» Poradna » Programy

Ubuntu aplikace

Jak se jmenují tyhle aplikace z toho videa www.youtube.com ... , jako jsou ty hořící okna, nebo když se rozkostečkujou při vypnutí. Chodící tučňák, efektní kurzor myši, taková ta vodní hladina, atd. Efekty jako gumový okna mám zaplé a fungují, počítač to zvládá dobře. Jenom potřebuju názvy aplikací, jestli je to v hlavní nabídce aplikací UBUNTU 10.10. Děkuji moc za typy. Už si s tím hraju dva dny.

Odpovědi na otázku

Compiz Fusion

Na první pohled to je sice hezké, ale pracovat se s tím nedá.

nainstalujte si compiz-fusion-plugins-extra a po restartu XServeru mít možnost si v compiz manažeru nastavit efekty animací jako burn apod.

Děkuji moc, manažera nastavení kompizu už mám, compiz-fusion-plugins-extra jsem doinstaloval tak ikon přibylo. Jen nevím přesně jak zapnout ty hořící okna při otvírání a zavírání to je pěkny. Jinak 4 plochy se mě přetáčí jako kostka ale ne ta prostorová jak to video, jen to chci zkusit ale nevím jak. Pak mě zajímá třeba zkratky - shift+super - co je ta klávesa SUPER? Třeba déšť na ploše pohoda jde, pod zkratkou - shift+F9 - chci se s tím jen naučit ty efekty. Ostatní jako foto, video, net jede. Na práci a běžné používání mám WIN,

Horici okna mas v animations Add-On, zalozka Burn, musis jeste priradit dany efekt udalosti zavreni/otevreni okna. To si najdi treba na googlu nebo v manualu.
Na tu krychli: drz kolecko mysi a tahej s mysi, pripadne zmackni prave a leve tlacitko mysi a tahni s mysi. znad to jde i jinak.
super je klavesa obvykle s logem windows
compiz jsem pouzival davno...

http://pctuning.tyden.cz/software/linux/9881...
vyčerpávajúca odpoveď a zároveň návod ako na to!

Díky za rady, můžu říct že Ubuntu je dobré, návod je i zde třeba někomu pomůže. http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20a%20Compiz-fusio... ...

ptej se priste radsi na foru primo ubuntu(nic ve zlem - jen vyssi sance na odpoved)