» Poradna » Programy

Ubuntu a BT sluchátka

Mám Ubuntu JJ a v něm podle wiki (wiki.ubuntu.cz ... zprovozněná BT sluchátka. Sluchátka teď správně vidím i PulseAudio Volume Control, ale nějak nechápu jak na ně ten zvukový výstup přesměrovat. Stále mi to hraje jen reproduktorů. V userlog vidím toto:

alsa-util.c: Device hw:1 doesn't support 44100 Hz, changed to 16000 Hz.
alsa-util.c: Device hw:1 doesn't support 2 channels, changed to 1.
module-alsa-source.c: Your kernel driver is broken: it reports a volume range from 20,00 dB to 20,00 dB which makes no sense.

Když přes PulseAudio Device Chooser zvolím sink sluchátek, tak mi Kaffeine po startu vyhodí hlášku "Není k dispozici audio výstup. Zařízení je zaneprázdněno. ()". Přehrávač Totem zase vyhodí toto: "Došlo k chybě. Zvukové zařízení se používá. Nepoužívá je jiná aplikace?"

Nevíte někdo co s tím? Berte prosím na vědomí, že v linuxu jsem totální začátečník :)

Odpovědi na otázku

Úplně nejlepší je, se zeptat na diskuzi příslušné distribuce.

Dík, už jsem to tam skopčil.