» Poradna » Web a internet

Ubuntu 16.04 | Nelze se pripojit k internetu

Dobrý den, mám tu taký problém.Na notebooku mám instalované Ubuntu 16.04 LTS a nelze se pripojit k Wifi (internetu). Pouze cez kabel, což je pro mě omezující. Notebook je od Lenova, v něm je AMD procesor.V ''Software Updates'' som samozrejme zkoušel zapnout driver, konkrétně ''BCM43142'', ale k Wifi se nepripojim ani po restartu. Ani Google nepomohl Nevěděl by někdo čo s tím?Predem děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

V konzole vykonaj prikaz 'iwconfig' a hod sem to, co ten prikaz vypise.poznamka: Mozno ho bude treba spustit s root opravneniami, mozno nie, uvidis.

Napsalo to:lo no wireless extensionsenp3s0 no wireless extensions

Ak prikaz 'iwconfig' nezobrazi ziadny bezdratovy adapter znamena to:- V systeme chyba ovladac- Ovladac tam je, ale nieje presne pre instalovanu kartu- WiFi karta je nejakym sposobom vypnuta (napr.hardwarovym vypinacom)- Pre zapnutie karty nejakym tlacidlom chyba obsluzny software pre to zapinacie tlacidlo.Najrpv zistime ci mas v systeme ovladac:V konzole vykonaj prikaz 'lspci -v' a hod sem to, co ten prikaz vypise.poznamka: Ten vypis moze byt celkom aj dost dlhy.

Tvoj problem je zrejme zhodny s tymto:https://askubuntu.com/questions/786011/wifi-dri... V texte je odkazovane na tento text:https://askubuntu.com/questions/762254/why-do-i... Treba sa riadit instrukciami, ktore tam pisu.Suvisi to s tym, ze kernel je nastaveny tak, ze nepovoluje nahratie nepodpisanych ovladacov.

Tuna to mas v zrozumitelnej reci:http://forum.ubuntu.cz/index.php

Takže... toto je rešení?''Dopadlo to skvěle. WiFi je funkční. Děkuji za rychlou a účinnou pomoc, bez které bych to nezvládl.Pro úplnost ještě přidávám výpisy.Kód: [Vybrat]sudo apt-get install mokutil openssl[sudo] heslo pro hamil: Načítají se seznamy balíků… HotovoVytváří se strom závislostí Načítají se stavové informace… Hotovomokutil je již nejnovější verze (0.3.0-0ubuntu3).openssl je již nejnovější verze (1.0.2g-1ubuntu4.1).openssl nastaven jako instalovaný ručně.0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 11 neaktualizováno.Kód: [Vybrat]openssl req -new -x509 -newkey rsa:2048 -keyout MOK.priv -outform DER -out MOK.der -nodes -days 36500 -subj "/CN=Descriptive name/"Generating a 2048 bit RSA private key.....................................................+++......................+++writing new private key to 'MOK.priv'Kód: [Vybrat]sudo /usr/src/linux-headers-$(uname -r)/scripts/sign-file sha256 ./MOK.priv ./MOK.der $(modinfo -n wl)Zde se nic nezobrazilo.Kód: [Vybrat]sudo mokutil --import MOK.derinput password: input password again: A restart.''

Ak potrebujes nejaku zaruku, tak tu ti ja bohuzial dat nemozem.Linux je o vlastnom pristupe k rieseniam s trochou pomoci.

No... Já čistě Linux používam 7 let a eště takový problém nebyl.

Tiez ma to prekvapilo, ked vidim v logu, ze mojmu ovladacu pre wifi, ktory som si upravoval chyba certifikat. Na Fedore idu nastastie loadnut bezne aj nepodpisane ovladace. Mozno je to ale preto, lebo nepouzivam 'secure boot'.Tak nejak som dufal, ze si precitas aj anglicky popis odstranenia problemu, nielen ten cesky. Pisu tam aj o inej moznosti ako len o vytvoreni certifikatu.Este pred tym je potrebne sa zamysielt ci niektora moznost, ktoru som pisal s tymi odrazkami sa nahodou teba netyka.

Jo, este ma napadlo, ze niekedy nieje v systeme potrebny firmware, ktory sa do wifi karty loaduje z ovladaca. Kukni do logu, vacsinou tam najdes dost presnu pricinu co tomu chyba. Linux ma oddeleny firmare od ovladaca, preto su s tym niekedy problemy. Na Windowse je firmware sucastou kodu ovladaca.

http://askubuntu.com/questions/765584/is-it-po... Tohle vypadá že vyřeší tvůj problém. Již jsem něco podobného řešil.

Pokud ti výše zmíněný příkaz nedetekuje wifi kartu, tak se zeptám - máš vůbec wifi zapnutou? Spousta notesů má na zapnutí wifi tlačítko a ve vypnutém stavu nemusí systém kartu detekovat správně.

Tzn. Fn+F2?

já ten notes neznám, já tam mám posuvný přepínač na bezdrát. To musíš vědět ty, jak se to zapíná...

melo by stacit pouze nainstalovat bcmwl-kernel-source https://ubuntuforums.org/showthread.php