» Poradna » Programy

Ubuntu - změna vzhledu horního panelu

Zdravím,
nevím, jestli něco dělám špatně já, nebo jestli je to bug v Ubuntu, ale jak se dá v Ubuntu (11.04) změnit motiv horního panelu? (nebo i dalších panelů). Když jdu přes menu System - Preferences - Appearance, tak tam můžu měnit dekorace oken, vzhled ovládacích prvků, tapetu plochy, fonty, ikony a kurzory, ale celý ten horní panel ne. Ten mám pořád šedý. Defaultně byl takový ubuntovsky hnědý, pak jsem to nějak přepl a teď už ho mám pořád šedý a nejde to nijak změnit. Pravý klik na panel a Properties mi umožňuje nastavit jenom barvu pozadí a průhlednost, ale to není to, co hledám. Poradí někdo, co mám kde nastavit? Díky.

Odpovědi na otázku

Po spoustě neúspěšných googlících pokusů nakonec vyřešil jeden restart. Nikdy by mě nenapadlo, že tak triviální záležitost se neobejde bez restartu celého Ubuntu.

tá triviálna záležitosť je x-server! je to to jediné, čo reštart vyžaduje! a nie reštart systému,ale samotnej aplikácie!
nikdy by ma nenapadlo, že sa nájde diletant, ktorý pácha hlúposti bez základnej znalosti problematiky.
čo tak skúsiť naštudovať aspoň tie triviálne znalosti? linux nie je klikátko pre blbcov! buď ho akceptuj, alebo bež od toho!

Lidi jako ty dokazou dokonale vymluvit linux vsem beznym uzivatelum, kteri jej chteji skusit. Misto abys poradil, tak si tady oteviras hubu a delas ze sebe strasnyho machra. Ze to taky tobe jednou nekdo musel vysvetlit, to si uz nepamatujes, ze?

Opravdu, staci jeden dotaz a odpoved jako si ty predvedl, a pusobi to jako dokonale anti-linuxove ockovani na vsechny, kteri by linux chtely skusit. Nabydou dojem, ze vsichni linuxaci jsou otravni arogantni noumove, kteri nadevse brani tomu, aby se linux rozsiril. Za svou reakci by ses mel stydet! Priste radsi mlc, kdyz nechces (nebo nevis) pomoci...

rhinox- dávaj do súvislostí sled otázok a odpovedí, resp. reakcii na pôvodnú otázku. trivialitou nazval svoje počínanie sám autor! diletantstvom to nazývam ja, pretože ak by prečítal aspoň tú tabuľku, ktorá sa mu pred očami zjavila, zistil by že je to tam čierne na bielom.
nevidím nič arogantné na tom, že si dovolím podotknúť neznalosť úplného základu! zato tvoja reakcia je viac než neprimeraná.

Tak se mi zda, ze nekdo z nas tady neumi cist! Autor nazval "trivialni zalezitosti" zmenu vzhledu horniho panelu, kvuli kteremu by necekal ze musi restarovat. Ne svoje pocitani! I kdyz nakonec sam nasel reseni, to ti nebranilo nazyvat jej "diletantem" a kecat jeste neco o "blbcich" a "hloupostech". Nic k veci si nerekl, jenom jej urazis. Tazatel mel problem, a ocekaval pomoc. Nezadal aby mu nekdo jako ty tady vykladal neco o neznalostech.

Chovas se opravdu jako hnup. Delas ostudu tem uzivatelum linuxu, kteri radi pomohou jinejm.Taky delas linuxu opravdu negativni reklamu, a poradnou ostudu. I kdyz linux nakonec za to nemuze, ze jej pouzivaji i lide jako ty...

Nastuduj si základní pojmy. Když už, tak GNU/Linux. A ten opravdu není žádné klikátko, to je jenom jádro, které je samo o sobě bez dalších aplikací docela k ničemu. Co se Ubuntu týká, tak tady seš vedle jak ta jedle. Ubuntu je od začátku navrženo tak, aby fungovalo jako klikátko. Takže příště než budeš něco mluvit o nějakých diletantech, začni u sebe a vrať se zpátky na východ. Tam je tvoje místo.

ďalší príspevok a ďalší blud! hlavne, že vieš ako na to!
nemáš presvedčujúce argumenty a jediné čo zvládaš sú primitívne narážky na môj pôvod! ono ti to ubuntu nenapísalo výstrahu, že máš po zmene reštartovať x-server? nečítaš! len klikáš!

Hlavně že ty ses tady vyargumentoval ve vší parádě. Pokud vím, tak s narážkama sis tady začal ty. Čím byl ten tvůj příspěvek přínosný? Absolutně ničím. Jen urážíš a když ti to někdo oplatí, tak se velice divíš, že si někdo dovoluje ti ubližovat.
Co se Ubuntu týká, tak ano - umím číst. A ne - nepsalo to žádnou výstrahu. Nechápu taky, proč by X-server měl chtít restart při takové primitivní změně. To, že jsou v Ubuntu bugy, jsem si všiml hned po jeho instalaci (špatné překreslování oken, náhodná změna velikosti fontů na dvojnásobek při otevření okna nastavení vzhledu, část menu občas zůstane vidět i po jeho zavření, vystínované pozadí menu je často posunuté a nepasuje přesně pod řádky textu atd..). Jenom mě nenapadlo, že i tohle je další bug, když změna vzhledu ostatních komponent fungovala.

Suhlasim s tebou okrem tej narazky na narodnost. To je naprosto mimo misu.

Ten východ ignoruj, to bylo mířeno konkrétně na gumáka aby si uvědomil, že urážkama, tak jak to předvedl ve svojem komentáři, ničeho nedosáhne.

teda nové blbuntu jsem nezkoušel, ale většina WM zvládá změnit dekorace bez restartu Xek (KDE, Xfce apod.) takže mne tohle trochu překvapuje.

Ono už to teď zase funguje i bez restartu. Byl to zřejmě nějaký bug.