» Poradna » Programy

Ubuntu - skartace dat

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 50.0

Zdravím,pomalu, ale jistě budu přecházet z Win na Linux (na důvod se mě neptejte). Vyzkoušel jsem si jako linuxový začátečník různé distribuce a jako vhod mi nejvíc přišlo Ubuntu.Trošku se zajímám o bezpečnost (skartaci) a zajímalo by mě něco ohledně skartace dat v Ubuntu:1. Jak probíhá skartace dat Gutmannovou metodou u připojeného HDD v Ubuntu - je to na stejném principu (rychlosti) jako pod Windows software (např. Tuneup Shredder) - pod stejnou metodou a stejným počtem přepisů (např. Gutmann method 35 pass) nebo je to v Linuxech rychlejší ?2. Jaký je rozdíl mezi příkazem Wipe a Shred ? Pro začátek mi postačí odpovědi pro mé 2 dotazy. Nebojte se prosím více rozepsat (pokud někdo má chuť) - člověk se učí celý život...Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

 |   |  Linux Chrome 53.0.2785.143

Já se tě zeptám na důvod té omáčky, tedy vlastně blábolů, když se chceš jen zeptat na dva příkazy. Mám pro tebe novinku. Vše potřebné najdeš v manuálových stránkách. Tam najdeš vyčerpávající odpověď na svoje dotazy a autoři se nebáli rozepsat. Tak tedy, buď příkazová řádka a man příkaz, nebo to zadej do vyhledávače a koukni na manuálové stránky na net. Člověk se přece jen učí celý život.PrasatkoPee

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Celý život, Gutmann, Linuxový


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF