» Poradna » Programy

Ubisoft hry

Dobrý den, potřeboval bych poradit s takovým menším problémem, se kterým se už nějakou dobu potýkám. Jde o to, že některé hry od ubisoftu se mi nespustí, pokud nejsou nainstalovány na systémovém SSD. Dělají mi to konkrétně 3 tituly kterými jsou: AC origins, AC odyssey a Far Cry new dawn, tyhle všechny hry, když jsou na HDD tak se nezapnou, jen naskočí načítací obrázek a tím to končí, do hry mě to nepustí, ovšem Far Cry 5 na HDD se zapíná úplně bez problému.Nevíte někdo, co by to mohlo způsobovat ? A ano všechny hry jsou legálně koupené přes uplay.Moje sestava:GPU: RX 480 8 GBCPU: R5 2600HDD: Seagate barracuda 2TB 7200 otáčekSSD: adata m.2 NVMe SSD 480GB16GB RAM hyperx predator 3200MHZ.Všem předem děkuji za odpověď a pomoc s tímto problémem.

Odpovědi na otázku

Když se to nespustí, tak ta hra byla ukončena a o násilném ukončení bude záznam v logu, kouknul bych tam zda to něco napoví, v opačném případě se obrátit na support.napadá mne ještě udělat si místo složky na systémovém disku odkaz na složku na tom HDD, instalovat pak do toho odkazu, vše si myslí že je to na systémovém disku, ale ve skutečnosti to leží někde jinde.Tak jak tak to zda HDD nebo SSD nehraje roli, stejně tak by to mělo jít spustit odkudkoli. Spíš bych viděl problém někde jinde.

Právě že složku k instalování her mám nastavenou na hdd a hra nespadne, jen se prostě nespustí a zůstane jen otevřený to načítací okno, dokud ho ručně ve správci úloh neukončím. Jinak zkoušel jsem i jiné hdd a z toho se to spustilo, ovšem vše ostatní mi funguje i na tomto hdd, odkud prostě ty ubi hry nefungují.

Je ten HDD v pořádku?

Ano, je 3 měsíce starý, nemá žádné vadné sektory. Úplně vše na něm normálně funguje, jen prostě některý ubisoft hry zlobí. Například Far Cry 5 a wildlands fungují na tom disku úplně normálně.

No a co na to říká Ubisoft podpora? Tohle je totiž nějaká hloupost, která pravděpodobně nesouvisí s diskem jako takovým

Na ubisoft podpoře mi radili, abych přeinstaloval uplay, přeinstaloval hru, restartoval počítač, nainstaloval to na jiný disk . Takže podpora úplně na hov** Připadá mi to, že ani nebude žádná chyba na mé straně, ale prostě někde na straně ubisoftu.