» Poradna » Programy

UbiSoft - Kde nastavit výchozí složku pro instalaci

Ahoj všem, poraďte mi prosím jak nainstalovat hry na jiný disk než disk C. Děkuji

Odpovědi na otázku

u některých aplikací to prostě nejde. Pokud máš malý systémový disk a chceš pařit hry, budeš muset pořídit větší.

Blbost, přímo v Ubisoftu si může nastavit, kam chce hry instalovat.

https://windowsreport.com/move-uplay-games-another-... ovšem ten postup je relativně složitej.Dá se použít i "symbolic link" tak že ubisoft složku přeneseš kam chceš a místo ní se na nový místo vytvoří jen link (takže pro program se to bude stále tvářit na C: ale povede to jinam)https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/admi...

A proč by to dělal tak složitě? Otevře Ubisoft, přihlásí se a po kliknutí na tři čárky si otevře Nastavení a tam v sekci stahování si nastaví disk a složku jak pro stažené soubory, tak i Výchozí umístění pro instalaci her.

ok, klienta Ubisoft neznám, pokud to tam jde tak je to samozřejmě nejjednodušší.

tak pěkně kecáš.. fakt nechápu lidi co musej radit když o to vědí prd...Schválně jsem si nainstaloval Ubisoft klienta a stáhnul hru kterou jsem tam měl a co myslíš ty chytráku ? jde to přesunout jak radíš ?? Nejde !!https://ctrlv.cz/Mto2máš nějakou další skvělou radu ???

Vlastně je to naopak. Změna výchozí složky může být často rychlejší přes linky, než hledání v programu a pak zjistit, že to nejde. Navíc jednou se ten link vytvoří a bude na disku až do skonání světa. Bez ohledu jak si vývojář při aktualizaci programu usmyslí. Asi nejlepší na to je program "LinkShellExtension". Pak se to dělá přes kontextovou nabídku ( vybrat zdroj/vybrat umístění - 2 kliky ). Rychlé a efektivní

pro mínusáky...udělat ten symbolickej link řeší tyhle případy naprosto ideálně a jednoduše... Pokud bych chtěl např. přenést složku Ubisoftu C:\Ubisoft na D:\Ubisoft tak abych ho nemusel reinstalovat a stahovat všechny hry znova, tak jen použiju příkaz:mklink /D c:\Ubisoft x:\Ubisoft- složku musím samozřejmě předtím sám přesunout tak aby v době zadání příkazu byla na novym místě (na C nesmí být, tam se vytvoří ten link)- musím to zadávat s CMD spuštěným jako správce (nestačí být uživatel s právama správce)Tohle používám např. na datový složky Thubderbirdu, a dalších programů když má uživatel malej disk a bylo by to složitá řešit jinak. Funguje to a danej sw nemá šanci poznat že jeho složka je jinde.

Zrovna s Mozillou mám poslední asi rok problém v tom, že Firefox je tak drzý, že při spuštění prohlížeče můj link s profilem ( kvůli bezpečnosti ho mám přesměrovaný do ramdisku ) přejmenuje a vytvoří si svoji výchozí složku a tím pádem nový profil. Naštěstí existuje dobrý program, který běží v pozadí jen v podobě *.sys ovladače, takže nežere RAM ( Easy File Locker ), kde se dají snadno omezit práva k souborům/složkám - bez omezení nebo výběr či kombinace (ne)skrýt / (ne)zapisovatelný / (ne)smazatelný

Přeinstaluj Uplay na disk na který chceš instalovat hry.