» Poradna » Počítačové sítě

Ubiquti EdgeRouter X - nastavení portů

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je možné a pokud ano, nastavit pomocí GUI (web rozhraní) porty, tak aby zařízení připojené do eth2 až eth4 dostavaly ip adresy z definované sítě na eth1.Děkuji mocLukass

Odpovědi na otázku

ked to nenastavis inak = nechas default, tak VZDY maju eth1-4 zaradene do switch0 (ci tak nejak sa to vola) a eth0 je WAN. Takze vsetky PC budu na 1 rozsahu IP

ER ma tzv wizardov, na zaciatku si nastavis co potrebujes aby to robilo. Ja napr. pouzivam 2xWAN a ostatne su LAN. Inak som ho este ani nenastavoval :)

Dekuji, vyzkousim ty wizardyL.