» Poradna » Počítačové sítě

Ubiquiti

Ahoj,mám potíž s wifi.Internet od providera routuji Mikrotikem do několika sítí. Ve dvou sítích mám wifi na několika UniFi talířích na 2,4Ghz od Ubiquiti.Několik dlouhých let vše fungovalo bez potíží a do ničeho jsem nehrabal.Bohužel.Teď jsem jednu wifi ve vedlejší budově zrušil a rád bych použil talíře jinde. Bohužel Ubiquiti má management pouze tím jejich podivným paskvilem na Javě a síť si pamatuje z kterého počítače byla tenkrát postavená. Daný počítač (NB) kterým jsem kdysi wifi konfiguroval je už dávno ve sběrném dvoře...Lze Unifi uvést do stavu "jako z krabice" a začít znovu?Zkoušel jsem hw reset tlačítkem a skončím vždy na vyžadovaném a neproveditelném upgrade v Unifi Controlleru.Verze fw v Unifi je 2.4.6.2178

Odpovědi na otázku

Po odebrani jednoho Unifi ta puvodni sit musi jet jako driv ne? To.by problem byt nemel. No a ten jede co se ma prekonfigurovat nastav po resetu klidne jen mobilni aplikaci (android) jde to bez problemu. Jinak nove nainstalovanej Unifi controler by mel umet prevzit starsi jednotky.. vzdycky pomohl reset a pak osvojit zarizeni. Nasledne provest upgrade automaticky, prip. manualne stahnout.

Aktualni verze 5.10.x starsi FW vubec neadoptne a auto upgrade FW dost casto zlobi - zvlast u major verzi.2.4.x je dost stara verze FW - akrualni je mysli 4.0.42.

Jinak nove nainstalovanej Unifi controler by mel umet prevzit starsi jednotky.. vzdycky pomohl reset a pak osvojit zarizeni. Právě že: "by měl" nefunguje. Nejde to. Upgrade pending, adopt... A prd.Proto se ptám na radu z praxe.

Stahni si starsi verzi Controlleru (v Changelogu se da najit jake uz vyzaduji novejsi verzi FW) nebo UAP upgradni rucne pres SSH a TFTP.

Zkusím tohle.Díky

Vyřešeno.Pomohlo nacpat fw do talíře přes WinSCP a potom SSH a PuTTY upgrarde.FW je rázem 4.xxxx a Unifi Controller se s talířem baví.Zajímavé je, že v adresáři talíře vězel file swupgrade.bin s velikostí 0B, to znamená, že byl jen založen, ale nebyl stažen, natož aby se neprovedl upgrade.Jsou to pitomci. Juhuuu :)))Kdyby alespoň ten jejich Java paskvil řekl co se děje... Grrrrrr

Jo a nejake pc se ve firme urco najde ktere stale bezi a controler ma i statistiky. To ja mam ve firme porad. Jinak na jednotlive unifi se muzes pripojit i pres ssh a nastavit mu set inform na jiny kontroler, a tam uz adoptovat pujde. Sam jsem to takhle delal, kdyz jsrm unifi z lokalnich pobocek zasitovaval pres vpn do centralniho controleru.