» Poradna » Ostatní

Ubgrade PC nebo PS4 pro?

Zdravím. Zajímal by mě všeobecný názor jelikož se nemohu zcela rozhodnout co je lepší.Hraji hodně hry a baví mě to jak na PC tak konzoli ale PS4 jsem před půl rokem prodal a koupil si PC jelikož na PC je o hodně větší výběr her a hlavně jsem neměl full HD televizi jen HD ready s malou uhlopříčkou tak že PS4 postrádal význam. Před pár dny jsem dostal Ultra HD TV 101cm a tak jsme začal uvažovat nad PS4 pro. Jelikož počítač co mám je jen takový herní základ a náročnější hry bych musel udělat ubgrade procesoru i grafiky. Mám Dvoujádro i3 6100 (3,6ghz) a Msi Gf Gtx 1050 Ti 4Gb Oc a 8 Gb Ram a i když na tom většinu her rozjedu na full tak ale mám problém s FPS dropy u mých oblíbených her jako ne např Shadow of Mordor (hlavně v druhé části mapy kde je více trávy a detajlnější příroda , nebo v bílzkostí ohně kde vzniká víc stínů a více dynamického osvětlení) a nebo v Ryse son of Rome. Když jsem monitoroval HW ve hrách s poklesem FPS tak procesor jel tak na 80-90% a Grafika na 100% Tak že problém je nejspíš ve slabé grafice ale vím že procesor by měl být už také alespoň 4 jádro. Ale ubgrade obojího bude stát min 15tis. A to bych nedal asi dohromady. Tak že uvažuji o PS4 pro vzhledem k tomu že mám už slušnou TV a vyšlo by mě to levněji. Méně náročné hry bych hrál na PC a ty více na PSku. Ale nevím jestli se to vyplatí jelikož jsou ohledne PS pro a jeho 4k rozlišení dost rozporuplné názory. Co myslíte vy? Vyplatí se našetřit spíš na ubgrade PC nebo jít do PS 4 pro? Díky

Odpovědi na otázku

odhaduješ to celkem správně, k výkonnější grafice už bys měl mít i výkonnější procesor.Pokud deska a zdroj dovolí, tak asi tohle: https://pc.bazos.cz/inzerat/76415832/Procesor... https://pc.bazos.cz/inzerat/77711073/Nvidia-G...