» Poradna » Ostatní

U Windows 10 chybí volba "Zapnout rychlé spuštění"

u Windows 10 chybí volba "Zapnout rychlé spuštění"-zkoušel jsem hledat tam kde by se to mělo zobrazovat v Ovládacích panelech/ Možnosti napájení/Nastavení tlačítek napájení/Změnit nastavení ,které není k dispozici a zde jsou jen volby Přepnout do režimu spánku a Uzamknout. Co s tím dál jak tuto najdu a nastavím? díky

Odpovědi na otázku

A co jsi dělal, než ta volba zmizela?

jenže já na to přišel až nyní a mezitím jsem dělal spoustu úprav takže nevím po které za tu celou dobu to vlastně bylo to ale to mi moc nepomůže ......co myslíšjaké jsou možnosti ?

Nedělat úpravy a přeinstalovat systém a nešťourat se v něm

A jaké "úpravy" jsi dělal?

Začal tím,že do Redmontu napsal,že tamní vývojáři jsou amatéři a překopal z poloviny registry v desítkách. Nyní chce,aby mu zaplatili update 1903.

tamni vyvojari z Redmontu? Spis Dilli.W10 vypada jak jejich svata reka.

Když máš vypnutou hybernaci tak ta volba je zapnutá ale v nastavení napájení se nezobrazuje, když zapneš hybernaci ta volba se ti bude zobrazovat mám to vyzkoušeno.

Vetsinou ta volba neni k dispozici, kdyz nejsou nainstalovany drajvry pro chipset...

Pro zobrazení možnosti Rychlé spuštění v nastavení napájení systému stačí spustit příkazový řádek s právy Administrátora a použít tento příkaz: powercfg /hibernate onDojde tím k zapnutí hibernace a vytvoření souboru hiberfil.sys a systém následně už zobrazí možnost vypnutí nebo zapnutí rychlého spouštění v okně nastavení napájení.