» Poradna » Programy

U souborů DOC a RTF se přestala zobrazovat ikona z wordu

Mám Visty HP a dnes po zapnutí se mi bez zjevných příčin u všech souborů DOC a RTF přestala zobrazovat ikona Wordu, modré "W" a místo ní mám takovou tu bílou pro soubory, ke kterým není asociovaný žádný program. Při poklepání se normálně spustí Word, nelze to tedy napravit novým přiřazením Wordu. Když přiřadím editor z MS Works, jeho ikona se zobrazí. Když přiřadím znova Word, nepřiřadí je jeho, ale ta obecná ikona. U souborů DOCX zůstala jejich ikona normálně všude přiřazena. Co s tím udělat?

Odpovědi na otázku

je to crack office 2007 predpokladám a mne to robí po poslednej aktualizácii to isté! nastav word aby defaultne ukladal súbory v *.doc, stratí sa ti ikona pri súboroch docx, ale budeš mať ikonu pri súboroch s príponou *.doc. do ďalšej aktualizácie kým to neopravia s tým asi nič neurobíš.redmont zase niečo doj*bal

doj*bané máte niečo v inštalácii office,pokial sa stratili ikony,microsoft s tým nič nemá a posledná aktualizácia takisto nie.Spustite si diagnostický nástroj balíka Microsoft office,pokial ten nič závažné neobjaví, tak štart-predvolené nástroje-priradiť typ súboru alebo protokolu k programu-platí pre vistu

Ty předvolené nástroje, to budou výchozí programy, že jo? Tak to nepomáhá. Když dám k příponě DOC editor z MS Works, ve je OK, ikony se přiřadí, když tam dám třeba Excel, vše je OK, když tam dám zpátky Word, tak je to zase bez ikony Wordu.

Neinstaloval jsem nic. Večer jsem notebook, který byl OK, vypnul a ráno zapnul už s tímhle. Podělal se i zástupce Wordu na ploše, také v tom seznamu často pouštěných programů v nabídce start. Zástupce měl šedé tlačítko "změnit ikonu". Tak jsem ho smazal a udělal nového zástupce.

Ještě Visty hlásí, že si mám zapnout automatické aktualizace, ale když vlezu do ovládacích panelů, tak zahlásí, že je zapnuté automatické stahování i instalování. Ručně to nic stáhnout nechce a hlásí chybu 80080005.

Myslím, že to je vše spojené, ale příčinu neznám. Nic nelegálního nemám, AVG, Spybot, ani WinDefender nic nenacházejí, nic jsem neinstaloval, a nástroj SFC /SCANNOW hlásí, že nenael žádné narušení integrity.

Tak upřímně řečeno je mi vše vcelku ukradené a řešení může počkat, ale ty ikony mě otravují. Nemůžu taky uvěřit, že nejde udělat to, abych si k typu souborů vybral jinou ikonu, zvlášť, když je asociovaný program sám nabízí.

Ne, nemám nelegální nic, je to plně legální MS Office 2003 Pofessional.

To vis,jinym radis,ses na ně sprostej a sam na svuj comp neumis maknout,zkratka na kazdyho jednou dojde.

A tohle má být jako co? Máš na mysli snad něco konkrétního? Já si takový případ nevybavuju.

1.Kombinace Visty a MSOFFICE 2003 je dosti nešťastná.
2.Nějak nechápu Vaše DOCX je v pořádku, přece 2003 typ DOCX z MSOOFICE 2007 neznají??

ad 1) to je sice hezké prohláení, ale je mi k ničemu - notebook jsem s Vistou HP a MS Office 2003 již dostal, a to ještě chvíli před uvolněním, pokud vím, Office 2007;

ale to je fuk, podstata problému je jinde. pokud znáte příčinu, tak mi napište, proč po roce a půl se problém projevil a do té doby nic?

ad 2) ovšem, že DOCX Word2003, zná když má nainstalovaný konvertor pro tento typ souborů

Ale opravdu, při vší úctě ke každému, můj problém spočívá v něčem jiném, než v diskuzi o tom, zda operační systém od MS a kancelářský balík od MS k sobě jdou nebo ne. Počítám, že se nco posralo samo od sebe ve Vistách, protože při pokusu o aktualizaci hlásí chybu 80080005 (na webu nějak nemohu najít člověka, který by jí odstranil jinak, než reinstalem), Vista hází varování, že bych si měl zapnout zjišťování aktualizací, ale přitom na patřičném místě hlásí, že má zapnuto nejen zjišťování, ale i automatickou instalaci. Takže je to trochu v bludném kruhu.

Ale můj"hlavní" problém je v tom, že mě štve, že mi zmizly ikonu od DOC a RTF souborů a mohu, a zřejmě to neví ani nikdo jiný, jak třeba zařídit, aby k DOC souborům byla přiřazena ikona, kterou si sám vytvořím. V Win2000 to šlo bez problémů, tam jsem mohl mít DOC soubory třeba s hlavou Barta Simpsona. A ve Vistách zaboha nevím. Pokud tušíte, kde nastavit tohle (není to problém asociace programu s typem souboru), tak Vám budu doslova líbat ruce.

Začínám tušit, že celkově pomůže jen přeinstalování, to ale nechám na jiných lidech. Teď bych rád přišel na tu úpravu přiřazených ikon.

Děkuji za pochopení problému a případnou radu.