» Poradna » Ostatní

U set-top-boxu-1 připojen exter.disk-1 se objeví zpráva: Bez paměťového zařízení

Zkoušel jsem exter.disk-1 připojit k dalšímu set-top-boxu-2 kde je zpráva o připojení kladná. Dále jsem k set-top-boxu-1 připojil exter.disk-2 opět je zpráva o připojení kladná. S toho se domnívám, že obojí zařízení jsou v pořádku ale proč spolu nekomunikují set-top-box-1 a exter.disk-1, dá se to odstranit?

Odpovědi na otázku

To se musite podivat do manualu k tomu tajnemu STB.Nebo odtajnit typ STB a typ disku. Protoze kristalove koule v Poradne nefasujem (coz se da snadno poznat z toho, ze se to tu nejmenuje Vestirna).

Doplňuji:Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.1.....Prestigo 500GB zpráva - Bez paměťového zařízení-nekomunikují???Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.2.....SMARTDISK 500GB komunikujíSet-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.2.....SMARTDISK 500GB komunikujíSet-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.1.....Prestigo 500GB komunikujíV návodu o tom není bohužel zmínka, to bych se neobracel na poradnu. Pro informaci oba STB jsou naprosto stejné jen každý od jiného výrobce.Jedná se mi o zmíněný STB je v záruce, zda jej reklamovat?

Ani slovo? Mělo by tam být uvedeno, jak mají být disky zformátované.Například pokud Alma nepodporuje NTFS a ten disk je tak zformátovaný, tak ho neuvidí, protože na něm není čitelný oddíl.

"oba STB jsou naprosto stejné jen každý od jiného výrobce"Na to bych nespoléhal - i kdyby byla vnější krabička stejná a řekněme i vzhled menu, tak uvnitř nemusí být stejná "střeva" a funkce se mohou lišit, protože každý ten "výrobce" si u toho původního čínského výrobce mohl objednat něco trochu jiného, byť ve stejném futrálu.

Pokud mají oba shodnou čipovou sadu, tak můžou být shodné i uvnitř. Beztak nic nevyvíjeli a použili referenční design od výrobce čipové sady. Rozdíl může být jenom v softwaru. Ten taky může vycházet z referenčního softwaru od výrobce čipové sady, takže na první pohled může vypadat velmi podobně, až na loga výrobců, ale každý výrobce tam mohl udělat i jiné úpravy a vylepšení, například zabudovat podporu NTFS nebo ExFAT.

Jak jsou ty disky napajene? Jen z USB to v nekterych pripadech nemusi fungovat.

Každé zařízení má v manuálu s jakými disky spolupracuje.Všechna zařízení nespolupracují se všemi myslitelnými disky (velikostmi/formáty/filesystémy/odběrem proudu atd.). Někdy je to dáno pouze technickým omezením, jindy licenčními podmínkami. Tak to zkrátka je. Rozhodně to není důvod k reklamaci jednoho či druhého.

Podívej se po připojení k PC, v jakém formátu jsou oba disky zformátované. Řiď se podle toho, co funguje v STB, a ten druhý naformátuj stejně. Jinak jistě máš návod k STB, tak si ho přečti, třeba se něco nového dozvíš. Tady si ho případně stáhni: https://www.omko.cz/soubor/1045/cesky-navod-k...

vsechno jsem to necetl, ale asi souborove system, pripadne adresarova strukturaJak disk pripravit do stavu, aby se s nim box bavil hledej v navoduNedivil bych se ze se bud disk formatuje pres menu setopboxu nebo ze je potreba to udelat softem na pc