Typ RAM pamětí

Zdravím,potřeboval bych poradit s typem RAM, které instalovat. Když se podíváte na screeny na https://postimg.cc/gallery/1izklcopq/ - můžu tyto paměti vyndat a instalovat místo nich https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-8gb-2x4... ? Zvýší se tím kapacita na 8 GB. Rychlost a napětí vidím, ale nějak nemůžu uvidět to časování, co mám.Chápu správně, že mám jeden 4 GB modul? Mohl bych ho tedy nahradit i třeba tímto - https://www.czc.cz/hyperx-fury-blue-8gb-ddr3... a nedávat tam dva 4 GB moduly?Díky.

Odpovědi na otázku

max memory 8GB, supported capacity up to 4GB, takze tam nemozes dat 8; po druhe mas 2 obrazky po 4GB ram, preco chces menit 8GB ram za inych 8GB ram?

prekvapuje ma, kolko ludi nevie pouzit vyhladavac.. hned druha polozka co nasiel ggl, prva nesla spustit https://www.dell.com/downloads/global/products...

Sandu bridge má predsa limit 8 GB na modul.

Teď nechápu. Vidím Total Memory 4 GB. Tak jsou tam snad 4 GB, ne? Pokud tomu dobře rozumím, tak je tam jeden 4 GB modul. Chtěli bysme ho prostě vyměnit za 8 GB a teď nevím jestli 1 x 8 GB nebo raději 2 x 4 GB. Třeba do notebooku jsem si dal 2 x 8 GB kvůli dual chanellu, ale tady nevím jestli to jde.Není to můj počítač, jen se mě zeptal kámoš, kterej tomu rozumí ještě míň.

ja neviem, mas tam RAM1 a RAM2, oba su 4GB, co si tam uploadol, to tam je

Takže teď je tam 8 GB? Asi jsem blbej. Prostě vidím Total Memory Size: 4096 MB a jeden modul. Ty screeny patří pod sebe.

Pro jistotu - https://webshare.cz/ .

Takže jsou tam celkem 4 GB v 1 x 4 GB. Projel jsem si přes HWiNFO svůj notebook, kde přesně vím, co mám, a tam mi to píše 16 GB ve dvou 8 GB modulech. Když ty řádky srovnám, tak vidím, že kámoš má obsazený 1 slot 4 GB modulem a celková kapacita je 4 GB. Takže sorry, ale pleteš se.A to časování jsem se nedozvěděl

1. na postimg si dal 2 obrazky nazvane RAM1 a RAM2, v oboch je vnutri napisane ze 4GB. Kolko ramiek mas ja neviem, ty si to tam uploadoval2. tam som ti dal link na tech. guide book, tam si precitaj ake ramy mozes osadit.3. ak mas 1x4 a mas na skusku 8GB modul, skus, maximalne nepojde, ak to ides kupit, kup len 4, lebo v manuale pisu max 4.

Jé, tak to jsme si nerozuměli. Blbě jsem to pojmenoval. Nepřikládal jsem názvu žádný význam a čekal, že to každý pochopí, že je to jeden rozdělený screen patřící pod sebe. Moje chyba.Takže jeden slot zvládne 4 GB a celkem tedy 8 GB? Jsou tam dva sloty, ne? Dívám se na ten manuál a jsou dva sloty, max. 4 GB na slot, celkem 8 GB. Chápu správně?

ano, ajja to tak chapem

Ještě se zeptám na HDD. Chce vyměnit klasiku za SSD. Má tam dva disky na ATA channel 0 a 1. Systém by se instaloval na SSD. Osadit SSDčko na 0 nebo 1?

nema ata, ma sata.. Relativne to je jedno, problem nastava v pripade 2 diskov a slabej/mrtvej bios baterie.. bios sa prepne na default a default bootuje z 1. sata portu = sata0. Takze je vhodne na sata0 pichnut ten disk, z ktoreho chces bootovat.

Díky. Už snad dám pokoj 😀