Typ displeje

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký typ displeje je lepší IPS nebo VA nebo TN. Předem děkuju za odpovědi//Smazán hloupý troll, vydávající se za uživatele "ms"//

Odpovědi na otázku

IPS

IPS nebo VA (podle použití)Pak dlouho nic.Stále nic.Kupa sraček.Zase dlouho nic.TN.

Použití by bylo na nějaké hry a občasné surfování na netu a koukání na videa. Chtěl bych aby to mělo krásné barvy.

IPS má nejvěrnější barvy, jen černá je trochu do šeda. Dobré hlavně na práci s grafikou. Ale není problém to používat na všechno.VA má sice trochu horší barvy, ale zato temnější černou. Takže pokud jde o tmavé scény ve filmech a hrách, je VA trochu lepší.TN má tragické barvy a mizerné pozorovací úhly. Je dobré jen pro barvoslepé, kterým jde o každou korunu a nechtějí si připlatit za lepší IPS/VA (hlavně mezi herními monitory s vysokou frekvencí a rychlou odezvou jsou rozdíly v ceně hodně znát).