» Poradna » Web a internet

Tvorba webu pro přivýdělek

Měl bych prosbu o radu.... čistě ,,číselnou" / statistickou, jde mi jen o hrubé odhady, popřípadě Vaše zkušenosti.1) Kolik denních unikátních uživatelů potřebuji, aby mi web vynášel 500Kč / měsíc?2) to stejné jen 2 000 Kč / měsíc3)stejné 10 000 Kč / měsíc4)Jde vydělat peníze jinak, než: a)zpoplatněným obsahem ( peníze od ,,surfařů" ) b)peníze od přímého ,,sponzora", jehož banner by byl na mojích stránkách 3) umístění reklam na svůj web, pomocí reklámních systémů - Adsense,

Odpovědi na otázku

Neni to davno v radu desitek hodin co takovy dotaz zamkli

I na těch 500 za měsíc bys musel mít dost slušnou návštěvnost. Máš takové KnowHow?

Řekněme, že by si myslím, že by to i takové KnowHow mohlo být a měl bych i nápad jak návštěvníky na webu udržet / popřípadě je obsahem tak zaujmout, že za týden může být lepší a tudíž by byla i nějaká ( asi docela velká ) šance je dostat nazpět a uživatele tam chodili často. Mojím odhadem by bylo, že by UIP / den mohlo v první etapě vyšplhat na 5 000 UIP/den. Později klidně na 10 000 stálých uživatelů popřípadě i násobky tohoto čísla, ale strop bych momentálně viděl kolem 50k UIP / den, ale tohle číslo je v případě, že by to fakt vyšlo a téma je do budoucna perspektivní a téma nemá žádnou věkovou hranici tudíž od 10 let do 80 let by byla zájmová skupina , ještě jsem nezmínil, že by to bylo zcela moje samotná práce v rámci seberozvoje a třeba téma bakalářské práce , pokud by to šlo.

Lákat někoho, že to "za týden může být lepší" je čirá utopie - většina nebude čekat a to lepší si najdou někde jinde ihned.

Myšleno jakožto dynamicky se rozvíjející se web to bude nedodal jsem úplně celý popis webu. A něco i uživatelům bude nabízet , i to by se časem měnilo... řekněme tomu produkt by to byl co by se nabízel...

Velmi zalezi na tom, na aku cielovu skupinu budes svoj obsah zamerias. Ale ziadat co i len hruby odhad je prakticky nemozne, pretoze neviem(e) co to bude za stranku. Ale aby to aspon nieco zarobilo, pri tej konkurencii co je, tak musis mat naozaj velmi kvalitny obsah. Cokolvek priemerneho bude cista dotacia.

Navíc se bere v potaz obsah webu a to jací lidé tam chodí. Často se platí rozdílně pokud se reklama ukáže čechovi, nebo amíkovi a pokud dám reklamu na auto, tak chci aby se ukazovala na webech s takovou tématikou (či lidma co je to zajímá). Nedá se to obecně říct.. Zadavatelé reklam totiž chtějí zobrazovat relevantní reklamu na relevantních místech (i když se to tak nezdá).

Proto jsou některé reklamy typu "velký bratr tě sleduje" Cílí na konkrétního člověka podle toho co na webu prochází. I na Facebooku například.

Žádné hrubé odhady neexistují, cena za proklik se výrazně liší (několikanásobně) podle tématu a kvality webu. Jakýkoliv nástřel je to naprosto k ničemu, se tvým webem nebude mít nic společného.

Nelze říct. Mužeš mít web s půjčkama, kde je za proklik třeba 30 korun, ale protože je obrovská konkurence, tak se na tvuj web nikdo nedostane, protože bude mít tisíce webů s podobnou tematikou jako ty. Pak mužeš mít velice unikátní web, třeba jako sběratel prádelních kolíčků, ale zase to bude na webu návštěvníkům nabízet reklamy s cenou 0,013 Kč za proklik... Boom tohohle byl před deseti rokama, teď jdeš trochu pozdě. Ale pokud si myslíš, že máš unikátní obsah, o kterej je zájem - zkus to zpracovat audivizuálně a hoď na youtube - ti dneska vydělávaj mnohem víc než weby prodávající reklamu.

Ambice máš dobré, proč to nezkusit, pokud máš nějaký nápad. Ale ze zkušesoti vím, že člověk nikdy neví. Já bych to zkusil nejprve bez reklam, abys viděl jak ten web na tom bude reálně a pak třeba na svou návštěvnost lákat firmy, aby u tebe měly reklamy.

První nápad byl, jakožto idea, že se naučím něco ,,nového" a až poté mě napadlo, že by na tom šlo si i přivydělat a plán co jsem měl tak v hlavě byl, ten , že až to bude mít v rámci tisíců UIP denně , tak zkusit reklamy, ale jak vidím, tak to je asi i v tomhle ,,zájmu/ oboru/skupině lidí " nebo jak to napsat , trošku risk. To pak spíše asi fakt bude lepší spolupracovat přímo s jednou vybranou firmou/organizací nebo třeba obchodem. Tenhle výsledek úsudku podle toho, co jsem se dočetl na internetu v diskuzích ( problém i že ty byly 10 let staré - irelevantní ) a zde v diskuzi. Takže jsem se asi fakt utvrdil v tom, že jestli do toho půjdu, tak jen z čistě nevýdělečného hlediska a s tím, se něco nového naučit, popřípadě použít pro bakalářku, protože to co mám namyšleno je, bych tipoval práce na půl roku.

Tohle je dobrá cesta. Nic od toho nečekat, hrát si, učit se, dělat to pro zábavu a pak se uvidí. Časem můžeš zjistit že to byl omyl si tím vydělávat nebo přivydělávat a zůstane to u zábavy, nebo naopak zažiješ příjemné překvapení, bude o tvůj web slušný zájem a pak se můžeš poohlížet po jak si tím webem (při) vydělávat. Hlavně to ber jako zábavu, je lepší nic od toho nečekat a pak být třeba příjemně překvapený, než čekat hodně a být zklamaný.