» Poradna » Web a internet

Tvorba webu - prohledávání

Lze vytvořit takovou web. stránku, která by uměla prohledat jiné určité weby a výsledek by zobrazila na té své stránce?

Odpovědi na otázku

Ano i ne.

vytvořit vlastní vyhlodávač jistě jde.. pokud si šikovnej programátor... ale proč bys to dělal.. Důvod ?Zkoušelo to víc lidí, ale google stejně nepokořili.. http://hlodac.cz/

Hlodač byl tak geniální, že ani Google nebo Microsoft jeho genialitu nepochopili a nechtěli ho za miliardu dolarů odkoupit. Teď už mohl mít hodnotu deset miliard :D

Nechci prohledávat všechny weby, jen 5-6 webů.

To neni nic moc tezkeho. Jenom bacha na to, abys neporusil jejich podminky pouzivani (zejmena pokud jde o e-shopy atd. atp.)

Záleží na tom, jakým způsobem je jejich web tvořený. A jak píše Jirka, tak to může být v rozporu s podmínkami používaní onoho webu. V podstatě obecně platí, že weby jsou určeny pro procházení člověkem a nikoliv strojní stahování informací. V krajním případě bys z toho mohl mít i solidní oplétačky u soudu.

Prostě pošleš REQUEST na nějakou stránku a ta ti vrátí výsledek. Ten pak můžeš projit, vytáhnout co potřebuješ a dál to zpracovat. V PHP je na to např. funkce CURL... záleží v čem to chceš dělat. Vždy ale dostaneš jen výsledná data, ne zdrojové kódy... pokud je např. stránka index.php napsaná jako <?php echo("hello"); ?>, tak se ti jako odpověď vrátí jen to "hello".Druhá věc pak je, splnění těch podmínek použití cizích dat.

Ale ten design je parádní, takhle vypadá 99% amerických webů, tak to cílil dobře