» Poradna » Ostatní

Tvorba webového projektu - možno kvalitně a levně?

Řeším takový oříšek. Myslím, že mám vcelku životaschopný unikátní nápad na internetový projekt. Protože je však unikátní, není u něj možné předem určit skutečný potenciál úspěchu. Každá nová věc se též nemusí ujmout. Proto se mi do tvorby projektu pochopitelně nechce investovat nepřiměřenou finanční částku. Sám si na vývoj webové aplikace netroufám. Nezbývá tedy, než oslovit někoho, kdo to umí. Jistě, lidí, kteří dokáží něco odpovídajícího "splichtit", bude dost. Takových, kteří dokáží vytvořit skvělou grafiku i dokonalou funkčnost - tedy profi produkt, zase asi tolik ne. Profi firma však stojí nemalé peníze, řádově od 100 tisíc korun výše (lehce jsem se poptával). Existuje snad ještě jiná alternativa, než se nebát sám zainvestovat, nebo někde zaškemrat o spoluinvestici?

Odpovědi na otázku

Připomínáš mi Den D a konkrétně Zkratku ve Formuli 1. Ten člověk si myslí, jakou nemá jeho nápad cenu...
http://www.youtube.com/watch...

Sice nevíme co má tazatel za projekt, třeba to není špatný nápad (ovšem jsem zastáncem toho, že nápady tohoto druhu je lepší realizovat sám nebo se na tom přímo podílet, už z principu. Nápad je důležitý, ale není to vše).
Ovšem ta závodní objížďka, to je.... Co ti lidi nevymyslí

Pardon, přehmat u nicku: "ms"

Což takhle použít některou z kvantitativních nebo kvalitativních metod výzkumu a pokusit se potenciál úspěchu odhadnout? Pokud se nápad ukáže jako životaschopný a schopný přinést řádově víc než těch 100k, pak bych doporučil oslovit pár dobrých známých, u kterých se netřeba obávat krádeže myšlenky. Když se budou chtít na projektu podílet, nechte je podílet se i na vstupní investici a podnikat s vámi.
Jestli nápadu skutečně věříte, určitě se vám vyplatí investovat pár dní do studia literatury - o podnikání i metodách výzkumu toho bylo napsáno dost ;)

možná sám cítíte v tom spojení "kvalitně a levně" něco nespojitelného

jen bych dodal, že pokud něco bude opravdu kvalitní a vyjímečné, tak grafická stránka tolik nerozhoduje - stačí se podívat, jak vypadají stránky Google - kde jde především o funkčnost a nikoliv o grafické zpracování