» Poradna » Programy

Tvorba počítačových her

Ahoj, hrál jsem již spoustu her... přesto že na mém eee pc moc velký výběr nemám.No,ale zachtělo se mi vytvořit vlastní hru,tak se vás ptám jestli neznáte nějaký program na tvorbu 3D objektů. hra by měla být závodní (auta, motorky, kola, lodě). Zkrátka... vytvořit mapu, vozidlo, protivníky/ spuztit/ a hrát. I když je můj nápad hloupost a žádnou pozitivní odpověď nečekám, za každou jsem vděčný. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Možná toto:http://game-editor.com/Main_PageA v Blenderu (je zdarma) to také jde, ale je to dost složité:http://www.blender.org/http://www.blender.org/education-help/tutorials/... Navíc na EEE toho stejně moc nevyrobíš.

Game Maker

C++ a knihovny opengl. Dá sa to rýchlo naučiť. Základom je dobrá predstavivosť a matika.

No zas tak rychle to nepůjde, matematika, algoritmy, mozek, a je třeba mnohem víc, nemluvě že základní znalosti c++ nestačí

A ještě k tomu OpenGL nevím o jaký typ eee PC se jedná ale jestli je to nějaký ten Atom tak tam je podporovane OpenGL v hodně starých verzích můj Atom s GMA950 uměl sotva 1.4. To už uměl víc Dx9.

Máš pravdu, je to hloupost... vytvořit hru, to není jeden člověk + pár volných večerů... to je tým lidí na full time několik měsíců. Místo vymýšlení blbin běž radši ven, vždyť je léto proboha! Hele tak mě napadá, co udělat na Poradně letní prázdniny a na ty dva měsíce to tady vždycky zavřít? Puberťáci by se třeba konečně zvedli od kompů, choromyslnému Zondovi by se třeba za pomoci léků a poradno-abstinence podařilo jeho stabilizovat jeho duševní stav a my bysme si konečně taky odfrkli od zodpovídání debilních dotazů

Jak se to vezme - drive kolikrat vytvoril jeden clovek hru za par tydnu, v dnesni dobe to jde celkem spatne (zvlaste, kdyz by mela mit hezci grafiku). Kazdopadne na EEE pocitaci na to muze zapomenout (pokud nechce tvorit dosovky).

SDK je volne k dispozici i pro mnohe starsi enginy. Tudiz i na netbooku muze vytvorit neco, co bude pred spoluzaky nazyvat jako "vlastni hru".

No a nebo se běž proběhnout jenom Ty a my si odfrknem od těch stupidních poraženeckých keců.Vždyť on nechce tvořit Need for Speed, proboha. Na internetu je nekonečné množství volně šiřitelných jednoduchých her, které rozhodně nedělají "tými lidí na full time několik měsíců". Dělají je jednotlivci a malé skupinky nadšenců jenom proto, že je to baví, že z toho mají dobrý pocit nebo se na tom třeba učí. Část z těch her je open source, takže si k nim tazatel klidně může stáhnout kódy a nechat se inspirovat, pokud si nebude vědět rady.

V dnesni dobe se dela a dost prodava indie her.A ty nedelaji studia se stovkami zamestnancu roky.Indie hry dela par lidi,nekdy jen 1 urcite ne rok,ale par mesicu.

Nutno podotknout, že i na indie scéně vznikají mnohdy tituly, které strčí hravě AAA tituly do kapsy. Například Vessel, Braid, Limbo nebo Trine. Zrovna Vessel dělalo pár lidí a dopadlo to parádně.

UDK:http://www.unrealengine.com/udk/Nejpouzivanejsi engine na hry.Je na to spousta tutorialu,videi i v cestine a navic i videa pro laiky.Skvela oficialni dokumentace,da se to naucit hodne rychle.Na vlastni modely uz musis pouzit modelovaci software:Blender nebo 3dsMax -vic me vyhovuje 3dsMax:http://www.cadstudio.cz/3dsmax,ale je to dost o cloveku,co komu vic vyhovuje.

Děkuji i za negativní odpovědi. A vím že na eee pc toho moc nepůjde, ale brzy snad dostanu nový notebook a taky na tom nebudu dělat sám, tak vám všem moc děkuji. Jo a mám CPU: AMD c-60

"tak se vás ptám jestli neznáte nějaký program na tvorbu 3D objektů"Blender. Je to free a opensource, dají se v tom dělat opravdu profi věci.K tomu abys vytvořil hru, musíš mít nějaký engine. Buď můžeš nějaký použít (Unity, CryEngine,C4, ...) nebo si můžeš napsat vlastní (víc na http://nehe.gamedev.net/ http://nehe.ceske-hry.cz/tut_obsah.php http://www.rastertek.com/ atd.)

Jo a bez znalosti programování se daleko nedostaneš.

Dobrý den, zkuste program SketchUp PRO CZ. Můžu Vám na tento program ukázat bezplatnout prezentaci, v případě zájmu.Díky Žaneta

Je to tu opakovaně, již delší dobu, nevěřím že máš skutečný zájem, to už by jsi dávno nějaký základní (jednodušší) projekt začal a ne stále klábosil.

Doporučil bych dělat něco na GTA enginu (3, vice city, san andreas). Tu hru můžeš docela jednoduše přemodovat k nepoznání.

to je hustí kdybych měl takovej program tak bych vitvořil Far Cry 4 klidně bi vitvořil just cause 3

Ale není tak chci vymyslet svojí hru něco podobného ja ko Gta