» Poradna » Mobily

Tvorba obb složky na microsd kartě - nejde! jak to udělat?

Dobrý den, zkráceně, ať nezdržuji: Včera jsem si koupila nový telefon, k němu jsem dostala 16 GB microsd, tu vkládám do mobilu na místi k tomu určené, vše šlape. Když ale propojím mobil s počítačem, a najedu si na ten mobil - sd karta - android - obvykle v této složce jsou další dvě podsložky: data a obb, obb zde není. Pouze data a jakési dtgsync. Zkouším dát volbu: nová složka - vytvořit - přejmenovat- obb nelze, uloží se opakovaně pouze buď jako ´Nová složka´ nebo pouze ´ob´. Nevíte co to může být za blokádu, případně jak ji odčinit, čím ji povolit? nechápu proč to nejde, proč extrerní sd karta nedovolí přejmenovat složku na obb, prosím, poraďte.S přáním hezkého zbytku dne Vás zdraví Andrea

Odpovědi na otázku

Připoj tu kartu přímo do PC (přes redukci) a vytvoř si na ní složky jaké chceš!

adresář obb se vytvoří sám při instalaci, až když ho nějaká aplikace potřebuje. Pokud ovšem trváš na ručním vytvoření, tak adresář vytvoř v počítači a pak ho přenes do telefonu

když se mobil připojuje přes mtp, tak s tímhle bývá problém. Takže, jak bylo řečeno, složky si vytvářej na počítači a pak je tam překopíruj, nebo alternativně si je můžeš vytvořit z telefonu třeba v Total Commanderu (je free).