» Poradna » Programy

Tvorba databází MS Acces - Dotazy, formuláře, sestavy - jejich tvorba

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 35.0.1916.114

Dobrý večer,ve škole nám byl zadán závěrečný projekt na databáze v Access 2013. Bylo nám řečeno, ať si vybereme téma (kromě knihovny a podobně), kde vytvoříme minimálně 4 tabulky, formuláře, dotazy a sestavy. Zvolila jsem si téma hudební skupiny. Co zatím mám (přidala bych screenshot, ale vypadá to, že zde nemám takovou možnost):1) Tabulka "T_Skupiny" - Pole: ID_Skupina (Aut. č.) Nazev (Kr. text) Puvod (Kr. text) Rok_Vzniku (Kr. text) Zanr (Číslo) Alba (Číslo) Clenove (Číslo) Funkcni (ano/ne) Web (hypertext. odkaz)2) Tabulka "T_Clenove" - Pole: ID_Clenove (Číslo) Jmeno (Kr. text) Prijmeni (Kr. text) Datum_Narozeni (Datum/čas) Znameni_Zverokruhu (Kr. text) Doba_Pusobeni (Kr. text) Funkce (Číslo)3) Tabulka "T_Alba" - Pole: ID_Alba (Aut. č.) Nazev (Kr. text) Rok_Vydani (Kr. text - mám vytvořenou masku na rok ;)) Pocet_Skladeb (Číslo) Doba_Trvani (Datum/ čas)4) Tabulka "T_Funkce" - Pole: ID_Funkce (Aut. č.) Nazev_Funkce (Kr. text)Pak mám vytvořené relace: ID_Clenove (T_Clenove) spojeno s Clenove (T_Skupiny)ID_Alba (T_Alba) spojeno s Alba (T_Skupiny)ID_Funkce (T_Funkce) spojeno s Funkce (T_Clenove)Mám ke každé tabulce i formulář, ale nevím, zda jsem tam měla přidávat pokaždé i pole ID_blablabla... A vlastně ani nevím, jestli je mám dobře... :/Představovala jsem si to tak, že bych dle formuláře vyplnila skupinu, př: Název: Green dayVznik: 1987Původ: USAAlba: (všechna alba)Žánr: Punk rock Pop punkČlenové: Billie Joe / Armstrong / 17. / únor / 1972 / vodnář / 1987-současnost / zpěv, kytara Mike / Dirnt / 4. / květen / 1972 / býk / 1987-současnost / baskytara Tré / Cool / 9. / prosinec / 1972 / střelec / 1990-současnost / bicí Jason / White / 11. / listopad / 1975 / štír / 1998-současnost / kytara, zpěv John / Kiffmeyer / 11. / červen / 1969 / blíženci / 1987-1990 / bicíA pak by mohl člověk vyhledat např. všechny punkové skupiny, všechny bubeníky a tak...Vůbec ale nevím, jak na to :/Nevím, jestli jsem dostatečně vysvětila můj problém, za to se omlouvám.Předem všem děkuji za reakce! :)(Možná bych neměla takové "stupidní dotazy", ale učitel IVT po nás chce bůh ví co, sám vytvářel ukázkovou databázi podle videonávodu na youtube, takže sám neví, jak se v tom pracuje.)

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

Zadanie tabuliek a dotazov nie je optimálne pre AccessTabuľky T_Clenove a T-Alba priamo súvisia s T_SkupinyT-Funkce nesúvisí priamo s T_Skupiny ale s T_ClenoveNamiesto T_Funkce by som zvolil "T_Koncerty" skupinyPole ID v tabuľke ( ako Aut č) = číslovanie záznamovV súvisiacich tabuľkách ( T_Clenove a T_Alba) musí byť pole (číslo) pre zápis ID z T_Skupiny pre správne vytvorenie dotazu.Chcete malý príklad ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 35.0.1916.114

Děkuji Vám,ale dnes ráno jsem naštvaně smazala celé mé včerejší "dílo" a začala odznovu, pročetla jsem snad všechny návody, a světe div se, nejen že jsem udělala již všechny tabulky (celkem o 230 záznamech :D), ale podařilo se mi je i správně propojit, dokonce jsem měla ještě dost nervů na rozbalovací lištu, ověřovací pravidlo a novou vstupní masku.Pochopila jsem i dotazy, formuláře a sestavy, tak doufám, že už to dnes nějak dodělám. :)Ale stejně Vám moc děkuji za ochotu mi pomoci! :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Tvorba, Text, Současnost, Alba, Punk, Střelec, Armstrong, Vodnář, Prosinec, Jason, Červen, Listopad, Květen, Žánr, Hypertext


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky