» Poradna » Programy

Tvorba bootovacího media

Zdravím,prosím pěkně,existuje nějaký program,který by vytvořil bootací DVD Win7 ze souborů,které jsem si zkopíroval na HDD? Na vytvoření bootovacího USB jsem snad našel WinToFlash,ale t by mělo být pouze na vytvoření na USB. Bratr mi totiž ztratil mé původní DVD s Win7 a já si naštěstí obsah DVD zkopíroval na disk. Ale ani za boha nemohu najít,jak z těchto souborů vytvořit bootvací medium (bootovací USB snad budu mít,zrovna na tom pracuji),ale možnost jak toto udělat na DVD jsem nikde nenašel. Píše se jen o možnosti toto vytvořit z obrazu disku a ten nemám..Děkuji

Odpovědi na otázku

Tak jsem se konečně do toho vrhl a už pár dní kazím DVD.. nejsem schopen nikde vyčíst jednoznačný návod,jak vytvořit bootovací DVD ze souborů na disku. Vrátil sjem se opět k tvému odkazu a nechápu,co mám vyplnit či zvolit,resp. co je myšleno tímto:"Point the ‘Boot Image’ to the ‘etfsboot.com‘ file within the ‘boot’ folder in your source folder. (In my case, its “F:NSCD_ROMBOOTETFSBOOT.COM“. It will differ for you."Jde o osmý bod jinak velmi pěknýho návodu,ale tady jsem opět narazil..poradí,prosím, někdo ?

Zmáčkni "procházet " a vyhledej soubor NSCD_ROMBOOTETFSBOOT.COM(je v sources/boot/)

jsem se na to pořádně a pečlivě podíval a nakonec jsem zjistil,že je to soubor umístěný tam,kde píšeš (ve složce boot ) ... ještě jednou děkuji převelice všem za pomoc

Jaký vypalovací program používáš? Postup vytvoření bootovatelného DVD najdeš v jeho návodu.

no,já žádný,krom toho,co je ve Win7 nemám..resp. mechaniku vůbec nepoužívám...zapojím ji jen na vytvoření toho DVD..jako zálohu. Takže stačí vypalovací program a je to? Tohle mě teda nenapadlo a to jsem zkoušel různý variace slov na googlu..

zkus na flešku přes rufus

flashu jsem vyšeřil přes ten WinToFlash,už tu flashu zkouším,nabootovalo to a instaluje to Win...rufus mě taktop nešel,pořád chtěl obraz disku..bo jsem se do toho zamotal a nenašel volbu na kopírování nad na bootovací flash z disku..

A nebylo by rychlejší a jednodušší stáhnout si originální ISO bootovacího DVD?

Tak asi by bylo,ale velmi rád bych tomuto přišel na kloub,rád bych to uměl provést..

jinak ještě doplňuji,že obraz jsem z těch souborů vytvořil..ale bohužel ani jeden pokus o bootovací medium nevyšel úspěšně..

Pak vyzkoušej NTlite, tomu by měl stačit instalační zdroj z adresáře, můžeš si bootovací medium upravit podle potřeby, přidat/odebrat součásti, opravy, atd.https://www.ntlite.com

s tím jsem dnes pracoval a mám teda k tomu dotaz...když si vytvořím iso v NTlite,bude ten .iso bootovatelný? Já si v tom totiž už upravoval Win,páč mě hodně štve,co všechno tam nacpali,ale opravdu už jsem nechtěl experimentovat s dalšími DVD..takže jsem si jen vytvořil iso a dál jsem info nezjistil,zda je bootovatelný..

Pokud ho jako bootovatelné nastavíš a vytvoříš, tak bude bootovatelné. Abys neničil další DVD disky, existuje DVD-RW, které můžeš mnohonásobně přepsat a experimentovat nic nekazíš.

Jinak ještě upřesním, ISO soubor bootovatelný niky nebude, bootovatelné bude to DVD medium, které z toho ISO souboru vytvoříš. Napadá mě jenom, jestli v tom náhodou nemáš zmatek a nesnažíš se bootovat rovnou z toho ISO souboru

No,tak jsem konečně přišel na to,nač jsem se ptal výše..co znamená ten osmý bod v návodu..Takže jsem vypálil soubory na DVD a už to bootuje..resp. je tam ta "hláška" aby uživatel stisknul jakoukoli klávesnici pro pokračování bootovaní z DVD.....leč mám USB klávesnici nereaguje to na žádnou klávesnici,tak to zkusím zítra se starou klasikou.

USB nereaguje zřejmě proto, že nemáš v BIOSu povoleno Legacy USB zařízení. Musíš ho povolit (Enable nebo Auto) nebo použij PS/2 klávesnici.

To bude neuvěřitelný objev, ale existují i PŘEPISOVATELNÁ média.

Pokud sis z originálního média nezazálohoval i bootovací sekci (nejde zkopírovat filemanagerem, extrahuje se zvlášť), mohl bys použít image bootovací diskety DOSu s obecnými ovladači pro CD/DVD a pak ručně, nebo pomocí dávky spustit správný setup.exeVíc si k tomu budeš muset nastudovat sám, bootovací CD jsem dělal kdysi s W98...Jednodušší je stáhnout iso image, který obsahuje všechno.

Tak hotovo,heuréka a díky za rady! arco díky moc..! Už vše fakčí jak má,ověřím si pak DVD instalací.Fakt to existuje? A já si říkal,proč žárovka svítí ....

prečo si sa chcel s tým trápiť?

Tak proč jsem se s tím chtěl trápit...vím,že to šlo udělat i jinak,ale rád jsem se chtěl naučit vypalovat bootovatelná média..prostě jen z lidské zvědavosti a touze po poznání

"spustit správný setup.exe" - od W Vista, alebo W8 setup nie je 16 bit app

Přiznám se, nevím. Neměl jsem důvod to už hodně dlouho skoušet, poslední desky které měly problém nabootovat z CD umřely s W98 Jestli bude v práci klid, tak to z legrace vyskouším. Snad půjdou přečíst staré bootovací diskety

na to predsa nemusíš mať dosku. Pozrel som sa do W8.1 a má 32bit app setup.exe a ani W7 nemá winnt.exe ako XP

SORRY ale jako bud jsi debil nebo troll protoze na googlu mas hromadu navodu a kdyz tak exituji i videa kde to nekdo vypaluje a ukazuje co dela