» Poradna » Programy

TV x zvuk ....jaké mám možnosti?

Zdravím,

prosím o nasměrování v mém uvažování.....

Mám novou full HD plazmu, která má USB vstup pomocí něhož přehraji vše co potřebuji (hudbu v mp3, videa - avi, mkv i ve full HD rozlišení mimo filnů s DTS audiem, ale to mi nevadí). K USB vstupu mám připojený externí disk. Nepotřebuji tudíž DVD přehrávač ani multimediální HD centrum. Jediný problém, který mám je zvuk TV, který je nevyhovující. Tudíž hledám optimální řešení pro koukání na DVBT vysílání, hudbu i filmy přes USB- domácí kino all in one nepotřebuji (nepotřebuji DVD přehrávač).....takže co musím mít - zesilovač + reprobedny???

Nebo - mohu využít starší hi-fi věž zn. Kenwood...má 2 super reproduktory (ty jsou s věží spojeny jen takovými dvěma drátky). TV i hi-fi věž mají optický audio výstup - bude to fungovat, když to propojím tím optickým audio kabelem (hi-fi má různé módy, jeden z nich je DVD přehr., tak nevím jestli to bude fungovat i na TV).

Prosím o radu, jak to postavit, co příp. dokoupit, abych vylepšil zvuk a moc neutratil (max. limit 3 000 Kč) a příp. využil celkem kvalitní reproduktory co mám k té hi-fi věži.

Díky

Odpovědi na otázku

hele,
jde o dvě věci:

1) jaké má TV výstupy a věž vstupy pro audio?
2) vyhovuje ti kvalita zvuku z té věže?

pro začátek si to můžeš - pokud má věž vstup na audio - 2x konektor CINCH (L,R) nebo 1x konektor stereo jack, zkusit propojit TV s věží aspoň přes sluchátkový výstup TV do vstupu věže. Jen si radši nejdřív ztlum zvuk na TV, abys to nepřepísk s hlasitostí.

1)
TV má

1. 5 zdířek COMPONENT IN z nichž u dvou je napsáno audio L,R
2. 3 zdířky AV IN3 (červená, bílá, žlutá) - u červené a žluté je také napsáno audio L,R
3. 1 zdířku (čtvercový průměr) AUDIO IN (RGB/DVI)

Hi-Fi věž má zdířku jen výstup (DIGITAL OUT (OPTICAL), takže připojením optikou mám smůlu. Takže asi zbývá ten cinch.

Co se tedy dá využít?

2)
Kvalita zvuku věže mi vyhovuje maximálně.

Bohužel moje TV LG 50PV350 nemá sluchátkový výstup.

Chcete zvuk z TV dostat do veze.
Kdyz jste byl tazan na to, jake VYSTUPY ma televize a jake VSTUPY ma vez, vypsal jste vstupy televize a vystup veze. Ty by Vam byly platne, pokud byste chtel dostat zvuk z veze do TV, ne naopak! :o(
Snad to neni az tak technicky slozita vec, ne?

No jo, ale TV žádné výstupy nemá....kromě toho digitálního nikde OUT napsáno není, všude je jen IN. Existuje kabel, který by měl jednu koncovku jako opt. dig. audio (zapojil bych ho do TV do DIGITAL OPTICAL OUT) a druhou cinch (zapojil bych do hifi věže - mám tam zdířky audio MD/DVD IIPUT)? Jde to takhle?

nic takového není

Ano tohle je jediný jednoduchý řešení.. Také mě napadlo, pokud by si časem koupil místo věže nějakej stereo receiver a lepší bedny (propojil by si TV a receiver optikou), nebude kvalitu hudby omezovat USB přes který půjde hudba z EXT disku do TV?? Popřípadě TV přehrávač hudby nemá vliv na kvalitu přehrávání? Zkoušel někdo?

Pises, ze Hi-fi vez ma opticky vystup. Ty ale potrebujes opticky vstup. I kdyby mela vez opticky vstup, moc neverim tomu, ze bude mit DTS dekoder... takze by si stejne nic neslysel. Jedine to propojit analogove pres Cinch.
Idealni by bylo koupit receiver, k nemu pouzit ty dve reprobedny, a pripadne casem dokoupit subwoofer a dalsi dva satelity, abys mohl poslouchat prostorove :)

Hi-fi věž bohužel ten optický vstup nemá. Subwoofer a dalsi dva satelity si určitě dokoupím, díky za radu.... Koukal jsem do manuálu a píší v něm o možnosti to dokoupit (říkají tomu externí subwoofer a zadní efektové reproduktory)....zdířky tam na to jsou. Jen nevím, jestli můžu koupit jakékoliv????

Uveď prosím konkrétní TV a konkrétní HI-FI a uvidíme.
Pokud máš limit 3000 nic kvalitního to nebud enikdy to nemáš ani zesilovač..musel bys koupit nějaké set k pc 5.1,ale to je problém v tom že taková sestava nebude mít dekodéry.
Pokud ti nejde o prostorový zvuk a cheš mít jen lepší zvuk nežli má TV pak stačí projit TV přes linkový výstup do vže tam linkový vstup..pokud obé těmito kontory diponuje.S největší pravděpodobností ano,tak na věži zvolíš vstup DVD,do něj propojíš kabely z tv navolíš na věži dvd a bude to hrát do beden od věže....jen jak píšeš,že to má jen takové "drátky" pak je aspoň nahraď silnější dvoulinkou

TV: LG 50PV350
hi-fi věž (kompaktní systém): Kenwood XD-552 (typ reproduktorů má LS-N552). Co to znamená linkový výstup-vstup....to je ten cinch??

AHOOOJje tu někdo ,, kdo by zvladl dojed,, propojit,, tak aby zvuk z led tv sel prez starou vez?? samo ze cestu, praci a soucastky zaplatim... televize SONY KDL-50W805Bvěž Sony AVD K-800P 5.1 Channel 100 Wattmail je usnikar@seznam.cz nebo aspon poradte

Čili dolní dva cinch to propojíš s tv .sunwofer sice zapojíš,ale ty surroundy ne,věž má pouze dekodér dolby surround.
Tak pokud budeš chtít používat prostorový zvuk potřebuješ zsilovač s patřičným dekodéry..jediné co by šlo tak použít stavájící repro.Říkáš kvalitní...ono to nebude žádný zázrak,ale samozřejmě použitelné by to bylo.
Z atři tis nic nekoupíš..leda na bazaru nějaký reciever a k němu připojit tvé repro a došetřit na celou setsvau reproduktorů.Nedoporučoval bych ty stávají plus centr a surroundy..popř pak ještě subwofer .
Rovnou sestavu repro

Propoj hifi s TV pomocí optického kabelu, v TV nejspíš v nastavení budeš někde muset přepnout na externí reproduktory. Ze zadu u Hifi, kde je optický vstup, by u toho mohlo být napsáno, jaký mód to obsluhuje např DVD jak jsi říkal

Hi-fi věž má bohužel jen optický výstup, vstup nikoliv.....

T atv má kulové máš něco zapojeného do scartu? jeden je plný jak píšou tzn že je i výstuoní tam stačí redukce z scart na 3x cinch z toho jeden je video ten nepoužiješ a ty dva červený a bílý strčíš do věže tam jak jsem psal výše.
Až koupíš ten reciever propojíš to optickým kabelem a bude to ok

Jooooo....před chvíli mne napadlo to samé. Scart na TV volný už nemám, ale můžu to vyřešit Scart rozdvojkou. Výhledově koupím asi ten receiver....ale to mi pak bude líto těchhle reprobeden, ty už pak nevyužiju. Díky za rady.

Ale jo využiješ,pokud budeš chtít aspoň ze začátku.Ale ony fakt nejsou tak super.To je spíš jen subjektivní dojem.A jsou určené především pro poslech muziky ne na filmy.
Když našetříš na ten reciever.budeš mít třeba z počátku jen stereo a s tím že zapojíš jen ty bedny. a pak budeš rozšičovat a dokupovat.. u Lepších recieverů lze nastavit co za repro máš zapojené a dle toho rozdělí zvuk.
Ano lze to řešit scart rozdvojkou.Ješ koda,že jsi koupil Tv bez toho aniž bys řešil ty výstupy..to dělá hodně lidí a pak brečí,že není co kam zapojit.
Podívej ono by nestálo zas tolik : http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp...

A třeba http://sestavy-reproduktoru.hledejceny.cz/magnat-monitor-supreme-se... ...
na rovinu ti povím,že to není žádná hifistická ani audifilská sestava,ale pokud porovnám to,že to poštět přes věž a to co jsem nadhodil,bude to někde jinde.
A je to jen nástřel.Když se pak rozhodneš,můžeš můžeš se poohlédnout jinde po něčem jiném

Tak už začínám šetřit....... Včera jsem v šuplíku našel redukci Scart-Cinch, vypojil jeden scart kabel (k satelitu) a vše zapojil A ZVUK MI Z VĚŽE NEŠEL. NEVÍM PROČ...NENÍ MOŽNÉ, ŽE OBĚ ZDÍŘKY scart NA tv JSOU JEN in. Na předchozí TV jsem měl AV in i out a AV2 jen in. Tady to nejsem schopen zjistit...není to tam uvedeno.

Ne jeden bude i výstupní,ale na to nejde použít každou redukci scart-cinch jedny jsou s tím,že scart je vtupní a jiné zas,že scart je výstupní.

A zapojuješ to do MD/DVD INPUT ve věži ?

Jo, ve věži to zapojuju do MD/DVD INPUT...to mám správně. Ta redukce Scart-Cinch, co jsem našel, tak tu si u mne nechal otec a připojoval přes to kameru do mé staré TV. Takže ta bude asi špatná (opačný směr). Koupím ten kabel co dáváš odkaz. Sice mi na tom půjde zvuk přes věž do beden asi jen pro dvbt, pro filmy z disku pře usb to nepůjde, ale alespoň něco, než si našetřím.

Jinak - je zajímavý, že ani z manuálu TV ani pohledem na zdířky Scart v Tv nezjistím, který z obou je i výstupní, příp. jsou-li i výstupní oba. na mé staré TV to tam bylo napsáno, tady ne.

To co budeš přehrávat z USB by také mělo jít do tohojednoho scartu...já už to zas nebudu hledat,ale výstupní je jenjeden.. v návodu bylo psáno,že je plně osazený,ten druhý je jen vstupní.
Ano psrávně pokud připojoval kameru,tak ta redukce je vstupní z kamery přes scart do TV.

Jo, jo ....a ještě si musím koupit tohle: http://www.nej-ceny.cz/321103/kabel-scart-2xscar... ...

Ve specifikaci TV píší jeden Scart plný, druhý poloviční. předpokládám, že ten ozančený AV1 je plnotučný a ten AV2 polotučný o))

Ano tak to ve většině případůbývá a ono to tak i bude.
A nebo třeba i toto a pak už kabel 2 x cinch / 2 x cinch

Bohužel je to tak, že ze SCARTU (AV2) jsem vytáhnul zvuk redukcí SCART out - audio CINCH, ale v reprobednách mi jede jen zvuk dvbt vysílání, zvuk při přehrávání mult. obsahu přes USB TV to do beden nedá.

Koukám jsem před tím nevložil jeden odkaz,ale to je už jedno...hmm tak jsi v pr....
bohužel to tak bývá,jelikož z USB ten zvuk je digitál a do scartu by to tv musela převádět na analog..a to by musela mít další obvody.
Řením je ten zesík..bohužel jiné není.
Anebo nějaké kino s BD přehrávačem,který zvládne kdejaký formát a má vstup USB a třeba i LAN a podporuje DLNA server.

tak to teda zkus napíchnout na ten sluchátkový výstup. Stačí ti ten obyč kabel ze dvou cinch na 1x stereo jack (ten je vždycky oboustranný). To ti určitě pojede i na filmy z usb.

To pojede..jen při zapojení dej TV potichu na věži nastav obvyklou hlasitost a pak o trochu přidej na tv.A pak regulece už jen u věže

Nerozumím, ta moje TV nemá sluchátkový výstup. Nebo ty myslíš sluchátkový výstup hi-fi věže? Vysvětli mi to prosím nějak polopaticky?

pokud TV nemá výstup na sluchátka tak tak není co řešit,žádná další volba už není

Jo, jo...co se dá dělat, našetřím na AV receiver. Stejně mne ale ten výrobce štve, když vyrobí TV, která má jen digitální optický výstup a analogový audio cinch výstup chybí. V podstatě pak je to o extrémech - buď se muset spokojit s repráky TV (asi většina lidí se tak rozhodne) nebo zvolit "nejdražší řešení" - koupi AV receiveru.
Pozn.: to řešení, která mám já teď (zvuk ze SCARTU) nepočítám. to je takový paskvil.

Spousta lidí je pak určitě zklamaná, jelikož už něco doma mají - hi-fi věž s reproduktory, nebo aktivní reproduktory....no a nepřipojí to.

Nevím jak na tom jsou TV jiných výrobců, ale je fakt, že jsem se poučil a že už při další koupi TV budu koukat na konektorovou výbavu. Chybami se člověk učí o))

týjo, fak zírám. Fakt mne nenapadlo, že by nějaká nová TV neměla výstup na sluchátka a ono ho fakt nemá:
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-50pv350/specifikace/...
no, krom již popsaného řešení s receiverem by asi šlo ještě použít převodník z optického audiovýstupu na analog - něco jako tohle:
http://www.ebay.com/sch/i.html...
- vyjde to na necelých 500 Kč, tak pokud ti to stojí za to..

Použít "převodník z optického audiovýstupu na analogů" samozřejmě mohu, ale prý mi nepůjde zvuk u filmů z USB, který mají AC3 audio, což je většina, které mám. Takže bych utratil 500 - 1000 Kč a stejně bych si nepomohl.

hele a proč by neměl ten zvuk jít? Pokud ti to TV hraje, tak to přece musí lézt i z digi audio výstupu ne? Mimochodem, je docela zvláštní, že ti ze scartu leze zvuk pro TV vysílání, ale ne u filmů z usb. Zkoušels třeba pustit z usb nějakou hudbu v mp3, jestli to do scartu půjde?

Taky bych zkusil nějaký film, co má audio jen stereo MP3 - dá se to myslím připravit v Avidemuxu, kde se film otevře, video se nechá "Copy" a audio se nastaví na "MP3 (Lame)" - dáš tamv "Nastavit" (čistě pro jistotu) řekněme 128 kbps a v sekci "Filtry" u Mixér nastavíš Stereo. Výstupní kontejner nastavíš stejný jako u pův. filmu a celé to uložíš pod novým názvem - nemělo by to trvat dlouho, páč to převádí jen zvuk.

Takovýhle zkušební film bych pak prubnul na TV + následně i s tou propojkou přes scart. Pokud to do scartu nepojede, tak bych zavolal/napsal na podporu LG, že ti u médií z usb nejde zvuk do audiovýstupu - třeba jde o vadu, nebo se to musí jen někde nastavit.

"......... Mimochodem, je docela zvláštní, že ti ze scartu leze zvuk pro TV vysílání, ale ne u filmů z usb......"
No je to mozne. Na Panasonicu mi to pri prepnuti na USB rve, ze pri prehravani budou blokovany vsechny analogove vystupy (nebo cosyk takoveho)..

Kecam, jenom video je blokovano:
- behem prehravani vystupuje audio signal z konektoru AV1, AUDIO OUT, DIGITAL AUDIO OUT a HDMI2 (funkce ARC).
Ale nevychazi zadne video signaly. AV1 poskytuje audio signal pouze v pripade, ze je v menu Dalsi nastaveni v polozce bla-bla-bla.

Tak jsem to zkoušel, pustit hudbu v mp3 i film s mp3 zvukem a nic...TICHO. Takže je jisté, že ze SCARTU leze jen zvuk TV vysílání, ale z USB nic. Asi tam ta TV nemá na to obvody.... Bohužel si myslím, že je to vlastnost TV a nejedná se o vadu.

Takže když to shrnu - u této TV je jediná, opravdu jediná možnost dostat z ní zvuk (DVBT I usb) pouze přes optický digitální audio výstup, takže žádné superlevné řešení není. Nejlevnější je DAC převodník (cca 500 - 1000 Kč) - to půjde i zvuk z usb ale bude z něho v bednách vždy jen stereo. Ale to taky není komplexní řešení, jelikož se to týká jen mp3 zvuku na usb, ac3 zvuk (většina filmů) prý nepůjde, to ty převodníky neumí.

Čistě teoreticky - nevíte, jak by se chovalo HDMI, v TV jsou 2, jedno obojetné (i OUT) z hlediska zvuku s USB.....kdybych měl hi-fi z HDMI (což nemám) - nechovalo by se to stejně jako ten SCART...asi jo co? Z usb by to zvuk nebralo.

Já teda fakt budu muset koupit něco s optickým digitálním vstupem...ale to už je dost peněz. AV receiver je nejlevnější cca za 6 000 Kč nebo jestli jsou nějaké aktivní reproduktory s optickým digitálním vstupem.......

Z toho HDMi poleze dle mého zvuk i z USB a je jedno jaký formát zvuku bude mít film.
Tady by jsi musel použít toto http://compare.ebay.com/like/370491980728...
ale nijak levné to také není .
Aktivní repro co by měli digitální vstup stojí také dost peněz.
Viz např. toto což je vcelku ideálním zařízením pro nenáročné
http://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm...

Vážně našetři a bude o několik tříd jinde.
Nemusíš nic z toho co jsem dal odkazy kupovat, to byla jen ukázka,ýe se to dá pořídit levně a pokud nejsi nějaký maniak na zvuk,tak ti to stačit bude.

Zdravím,mám obdobný problém s LED TV LG (výstup pouze na suchátka a pak optika), věž Panasonic - vstup pouze 2xCinch. Zajímalo by mě to řešení s převodníkem:http://www.softcom.cz/eshop/prevodnik-z-digital... Podle toho, co jsem tu četl, tak by neměl být se zvukem (ve stereu) problém při seldování filmů z USB (AC3). Mohl by mi to někdo potvrdit? Díky

Dobrý den,nechci zakládat nové vlákno, jelikož mám podobný problém. Mám doma LED TV LG pouze se sluchátkovým a digitálním audio výstupem. K TV je připojen PS3 přes HDMI a počítač přes RGB a PC/DVI Audio vstup.TV má sluchátkový výstup s Impedancí pouze 16 ohm a reproduktory 2x10W.Mám doma starší mikro HIFI s repro 2x 20W a sluchátkovým výstupem (32-1000 ohm) a vstupem AUX 700 mV.Napadlo mě tedy, že bych TV propojil s HIFI a získal o něco lepší zvuk z reprobeden a hlavně si mohl pořídit kvalitnější sluchátka bez nutnosti si pořizovat sluchátkový zesilovač.Otázka: Mohu použít nějakou redukci z TV digitálního výstupu na AUX a připojit tak HIFI a hlavně jakou bude tento převod mít vliv na kvalitu zvuku?Slibuji ji si od toho, že získám lepší zvuk díky reproduktorům HIFI a hlavně bych si chtěl pořídit lepší sluchátka a ušetřit tímto propojením za zesilovač.Předem děkuji za radyJiruna

Zdravím. A co takhle se zkusit podívat po nějakém soundbaru? Myslím, že to je přesně to, co hledáte. Sám jeden doma mám a je to vážně super věc. Se zvukem přímo z televize se to absolutně nedá srovnávat. Kdyby vás to zajímalo, tak doporučuji mrknout sem: https://milujemeelektroniku.eu/soundbar/ Mají tam skvěle vysvětlené jak to funguje atd.