» Poradna » Ostatní

TV wigi donge detekován wifi dongle nenalezeno tohle se furt ukazuje

Dobrej mám televizi Technika model SM42-240 dnes jsem zkoušel internet ale ukazalo se mi wigi dongle detekován a pak wifi dongle nenalezen vim že to znamená že nějaká wifi byla poblíž nalezenea a pak odstraněna :D nebo tak... ale nejde to vypnout a pořád se to ukazuje a hodně mě to frustruje :D nevíte jak to vypnout ?

Odpovědi na otázku

Odpoj WiFi dongle.

TECHNIKA SM42-240-AW15 smart led tv to je ona

Televize mi furt píše WiFi dongle nebyl nalezeno, nevíte co stim?

žadnej kabel odpojenej nemám od routeru ... snažil jsem se i zakázat wifi ale nejde to potvrdit fakt nevim ani na netu nic neni mužeš mi trochu poradit kde bych to mohl vypnout ?

připojenej teda :D

WiFi dongle je malý modul do USB, vypadá to podobně, jako USB flash. Takže prohledej všechny USB porty a ten WiFi dongle z něj vytáhni.

Mal som ten isty problem. Prolem bol ze som mal nastavene pre hladanie siete staticke zadanie bez hodnot. Po zmene na dynamicke to zmizlo. Nastavuje sa to v TV>MENU>Nastavenia>Sietove nastavenia> Typ sietr: bezdrotove zariadenia > Pokrocile (zelene tlacitko) > konfiguracia: Dynamicke.Dava to zmysel kedze podla zadania wifi modul hlada zle definovanu siet. Tak dufam ze to pomoze.

nic v usb portech neni jen mám do hdmi zastrčenej kabel kvuly xboxu :D

V tom případě je ta TV nějaký krám.

Není ta Technika značka co prodává Tesco atp. jako ty nejlevnější z nejlevnějších?

Jj, je to nějaký noname low-cost. Každopádně to, že nepravidelně detekuje WiFi dongle, který tam prokazatelně není, to je známka kvality

Hele z tesca asi je :D já ji na rychlovku kpupil v zastavárně za 2500 :D ale když to furt skáče ve prpstřed tak nevim .. Minule se to tam objevovalo hned po koupení a nějak jsem to vypl ... Jen teď nejde vůbec nic dělat v nastavení sítě

Abys měl jasno, WiFi donlge je malý "čudlík" podobný USB flash, který se zapojí do USB a TV potom je schopna připojit se k internetu přes WiFi. Pokud ti TV píše, že detekovala WiFi dongle, přestože jsi jistý, že tam v žádném USB zapojený není, tak má ta TV prostě závadu. Ještě mě napadá, že ta TV může teoreticky mít ten WiFi dongle uvnitř na nějakém vnitřním portu USB, takže pokud bys to chtěl řešit, tak by to musel někdo zkušený rozebrat a podívat se, jestli tam něco takového nenajde a odpojit to. Jiné řešení asi není.

Vim co je wifi dongl a taky si myslim když tak se někoho zeptám a děkuju pělný zbytek dne :)

Pěkný :D*

I tobě

Je to šunka ale za ty peníze. Pod pergolu a na chatu stačí

Dejte to do továrního nastavení a znovu nakonfigurovat.

a jak na teto tv das tovarni nastaveni? nikde jsme ho tam nenasli