» Poradna » Počítačové sítě

TV výstup z routeru

Dobrý den,Potřeboval bych radu ohledně možnosti použití TV výstupu z routeru. Z routeru mám natažený kabel do vedlejší místnosti celkem problematickou cestou. Kabel je zapojený do TV výstupu na jedné straně a na druhé do set top boxu. V místě set top boxu mám ještě jeden počítač, který potřebuji připojit do sítě a není tu rozumná možnost natáhnout další kabel. Je možné nějakým způsobem využít kabel z TV výstupu na připojení set top boxu i PC, třeba přes switch? Případně v routeru kabel přehodit na síťovou zásuvku a nějakým způsobem na to zapojit i ten set top box?Díky za případné rady a zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Mělo by to jít s pomocí dvou obyčejných switchů. Na straně routeru jedním dechem sloučíš do jednoho kabelu a na druhé straně druhým switchem zase rozdělíš.

Díky, to mě nenapadlo. Testnu to 😉

No obavam se ze takto to fungovat nebude. Switche by museli mit podporu VLAN a jejich trunkovani. To uz mi jako snazsi reseni prijde “prasarna” s pouzitim sitove spojky kdy u routeru slocim porty s beznou LAN a porty urcene pro IPTV STB do jednoko kabelu a na druhe strane identickou rozdvojkou rozdelim zpet. Samozrejme bude zde omezeni rychlosti na 100Mbit

No v práci máme takovou docela šílenou kombinaci, máme v kanceláři PC, které má dvě síťovky, přičemž jedna je připojena k nezávislému rozvodu systému měření a regulace budovy (MaR) a do druhé nám jde internet. Potřebovali jsme ale dostat internet na druhou stranu budovy do kotelny, kam vede pouza ta samostatná síť MaR. Takže jsme jednoduše obě ty síťovky v PC spojili do jednoho switche, do kterého jsme ještě připojili přívod internetu (LTE modem) a zaroveň síť MaR. No a v kotelně další switch, do kterého vede rozvod kabel z kanceláře a z něj rozbočit zase do komponentů MaR a do zařízení, u kterého jsme potřebovali mít přístup k internetu. Jediné co jsme museli pohlidat, aby ty komponenty MaR měly pevné IP v jiném rozsahu, než přiděluje LTE modem/router. Switche úplně obyčejné bez managementu. Takže myslím, že pokud by se pohrálo s manuálním nastavením IP, tak by to fungovat mohlo.

To je formulace jak svina, TV výstup z routru ..... co si pod tím má vlastně člověk představit???????????????

Například zásuvku na routeru s označením TV, která slouží pro připojení set top boxu?Ale díky za snahu 😁

Tak se pak vyjadřuj přesně, prosím. Zjevně mluvíš o DLNA přípojce (po RJ45 kabelu) do televize.

Zjevně má nějakou IPTV službu a říká tomu mylně TV výstup. Já si pod TV výstupem představuji SCART, HDMI nebo tak něco. Ne RJ45.

Slovickarit můžeme až do večera, ale obávám se, že to moc konstruktivní nebude. Řadu už jsem dostal, takže děkuji všem

Rada bude nanic. A jinak ano, vas popis je technicky nedostacujici, taky jsem musel dost domyslet, co mate na mysli, proto jsou zde vyhrady ostatnich na miste a vase bagatelizovani o slovickareni naprosto liche. Priste prosim popiste svuj problem lepe.

 |   |  ChromeOS Chrome 70.0.3538.76

Ale ako clickbait dobré. Tiež som sem klikol lebo som bol zvedavý že WTF.

Nevím jak vy, ale já jsem ještě neviděl router se SCART výstupem nebo podobnými. S USB vstupem ano, ale se SCARTem ne. Tudíž si při přečtení dotazu ve kterém je napsáno: Mám router a z něho TV výstup... Tusíž si představím klasický router s konektory RJ45 z nichž na jednom nebo více je napsané TV tudíž není určen pro klasické připojení netu do PC a je určen pro připojení do TV / set top boxu

asi nevíte, že i do routru se dá nacpat usb tuner, do kterého nacpete koaxiál :))) některé příjmače dvb-c od upc mají v sobě router atd :))))

Kdyby jste se místo vymýšlení této odpovědi v podobě další otázky trochu zamyslel, tak by vát teoreticky mohlo napadnout že to zanmená: Router ve kterém jsou č porty s názvy LAN1 LAN2 LAN3/TV LAN4 takže snad jsem vám objasnil co znamená tv výstup z routeru. Ještě jednou a odborněji. Je to konektor RJ45 který se nedá LAN kabelem připojit do PC, aby ním šel internet a v PC fungoval, ale dá se připojit do TV. Proto je tam místo nápisu LAN3 napsané LAN3/TV nebo někdy také LANTV nebo TV a nebo LAN3TV

Aj ked je tam popis TV, to este neznamena, ze je to TV vystup.

Jaký "router", pořád? Není to takhle náhodou ADSL modem s O2TV?Je potřeba si uvědomit, že čím kvalitnější je otázka, tím větší šanci máš na kvalitní odpověď.

Ano jedná se o O2TV, ale nejde o samostatný modem, ale o router kombinovaný s modemem. Toť k Vaší připomínce

Konkrétně se jedná o router Comtrend VR-3026e s ADSL/VDSL modemem a podporou IPTV. Jen tak pro zajímavost

Tohle mám já a funguje skvěle https://www.zive.cz/poradna/rozdvojeni-net-si... .