» Poradna » Ostatní

TV se Set top boxem a kabelový příjem DVB T2

Bude starší TV se set top boxem schopná přijímat signál DVBT2 z kabelového TV signálu? Díky.

Odpovědi na otázku

Na to potřebuješ kabelový setobox od poskytovatele vysílání. S pozemním vysíláním to nemá nic společného. Jinak, pokud už kabelovku přijímáš, nic se pro tebe nemění.

Teď jde o to, jestli tím kabelovým rozvodem nemyslí společnou anténu někde v paneláku.

V tom případě musíš mít setobox DVB-T2 HEVC, jaké se dnes běžně prodávají už od 600 Kč.

Jde o kabelový příjem od UPC.

Kabelovka je DVB-C/DVB-C2. To nemá s přechodem z DVB-T na DVB-T2 nic společného. Stejně tak satelit (DVB-S/DVB-S2).

Některé kabelovky do kabelu pouštějí signál přijatý z pozemního vysílání, takže se jich přechod z dvb-t na dvb-t2 dotkne.

To ovšem není případ UPC

Svého času pouštělo dříve UPC, nyní Vodafone, do kabelových rozvodů nejen DVBT, ale dokonce i analog (a holedbalo se, že ho bude posílat stále). Nevím, jestli u této praxe zůstali, protože se mně nechce přelaďovat TV.

Jj, analog jim tam jel ještě poměrně nedávno, ale nevím jestli ještě jede. Pomalu bych řekl, že už to moc význam nemá, nové TV běžně už analog přijímat vůbec neumí

Tak se informuj u nich, pro normálně myslícího člověka je to první volba.

Nejlepší by bylo navštívit webové stránky toho tajného poskytovatele kabelové televize, tam budou nejspíš všechny informace spojené s přechodem na DVB-T2 uvedené. Nebo nedělat tajnosti a napsat, jakou kabelovku chceš přijímat, nebo vznést dotaz u provozovatele, Některé kabelovky pouštějí do rozvodu signál z pozemního vysílání a to se tě pak přechod na DVB-T2 týkat může a pak bys možná potřeboval settopbox s podporou kabelového pásma, pokud ho daná kabelovka používá. Dokonce i UPC v některých regionech pouští do kabelu signál z pozemního vysílání a teď lidi nutí měnit settopboxy.

Nemám žádný důvod něco tajit. Jsem připojen na kabelovou TV UPC a předpokládám, že pro současně připojenou TV Samsung (bez DVBT2) nebudu potřebovat žádný settopbox. Jde mi o to, jestli bude platit totéž pro TV Mitsubishi staršího data výroby (bez DVBT).

Jestli nema DVB-T, tak je mozne, ze tam budes chytat jeste analog (alespon u nas v OVA) jeste porad funguje u UPC.Ze by ta TV mela DVB-C a nemela DVB-T nepredpokladam.

Nabídka TV Start pro vaší druhou televizi doma!Televizní nabídka Start obsahuje až 40 TV programů ve formátu vhodném pro DVB-T přijímače. Pokud využíváte v domácností nabídku TV Start pro další TV přijímače (druhá televize v domácnosti), ani tady neočekáváme žádné změny.https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/t...

Nebude, protože na kabelovce není DBVT-2.Jinak na starém STB jsou jen některé frekvence, na kterých vysílá kabelovka, tak lze chytit jen malou část kanálů. Jak to bude dál, když se změnil majitel kabelovky, to ukáže čas.