» Poradna » Programy

Tv-Sat.prijimac-multim.prehravac-domaci sit

Dobry den, prosim vas o radu ohledne propojeni nove televize se vsim, co potrebuju. Mam novou LED sharp, stary satelitni prijimac, ktery pry nepodporuje HD - prvni vec, kterou bych potreboval vyresit - nechce se mi proad prepinat mezi tv, kde mam HD programy a av2, kde mam programy od CS linku. Muzete mi prosim poradit, ktery HD satelitni prijimac pro cslink? Zprvu jsem hledal HD satelitni prijimace s internim HDD, ale potom me napadlo, ze existuji jeste tzv multimedialni centra, ktere bych, vzhledem k tomu, ze mam domaci sit a ethernet v kazdem pokoji, zapojit do site a tim padem, bych nemusel porad pripojovat a odpojovat externi HDD na usb. Coz by vyresilo to, ze by ten satelitni prijimac uz nemusel mit HDD, jelikoz dle recenzi dokazou i ty multimedialni prehravace taky nahravat... Mohl by mi prosim nekdo poradit, jak tohle vsechno propojit a jake zarizeni koupit? A jestli by to teda fungovalo... Satelit->satelitni prijimac HD (popripade jaky)->multim. prehravac.s HDD zapojenym do site. Lze to vůbec takhle vsechno propojit? Docetl jsem se par recenzi v novem Computeru na Eaget M6 a treba Xtreamer SW, ale ja se v tom prd vyznam...
Dekuji za odpoved.

Odpovědi na otázku

ten multimedialni prehravac myslim treba tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... kde bych dokoupil HDD 3,5". Jde o to, jestli to takhle vsechno muzu propojit... Aby popripade nahraval z toho satelitniho prijimace, ale zaroven, abych si mohl pustit film pres pc a pres sit... Satelitni prijimac mi nabizeji z cslinku nejaky pry co uz teda podporuje HD, ale tem bych moc neveril.

Docela by mně taky zajímalo jak to kdo vyřešil. Mne hlavně štve, že všechny HD satelitní přijímače pro Skylink (Skyready ) nahrávají pouze a jen ve formátu, který jde přehrát jen zase přes takový přijímač (tudíž nikoliv třeba přes PC - není ukložen v obvyklých formátech )!

presne tak! proto by me zajimalo, jestli lze satelitni prijimac propojit s multimedialnim centrem nejakym... a nebo na hdmi1 zapojit multim.centrum a na hdmi2 satelitni prijimac a smirit se s tim, ze budu msuet prepinat tv ze satelitu a tv ze site ci multim. centra?

propojovat netřeba, přijímač s univerzální čtečkou nahrává nekódovaně, viz třeba http://www.digilidi.cz/recenze-hd-box-fs-7119-vs... obecne o problematice přijimacu viz clanek http://www.digilidi.cz/jak-naladit-satelit

multimediální centrum se satelitním tunerem? těch je naprosté minimum, vím o jednom: http://www.digilidi.cz/aktualne/lg-hr550-blu-ray... ...