» Poradna » Ostatní

TV samsung zhasl obraz

Ahoj mam TV ps50A457p1d a vcera zcela zhasl obraz jde pouze zvuk ,bylo to bez varovani ,nejde ani menu nic proste mrtvo ,kdyz vypnu zapnu TV ta tak na vterinu zrni a opet tma ,poradite co mohlo odejit ? Diky P.

Odpovědi na otázku

No uvažuj logicky! Zvuk - funguje. Pri vyp/zap na sekundu zareaguje a potom tma. Čo potom mohlo sa pokaziť? Predsa panel zobrazovača. A keďže je to plazma - tak potěš pánbůh....

No mohla by to být nějaká závada :) A logicky buď obvody poskytující napájení a signál pro obrazovku nebo samotná obrazovka. Ale jelikož tady nikdo z nás nemá křišťálovou kouli a ty zjevně nejsi opravář TV, nezbyde ti nic jiného, než s ní zajet do servisu. Ale to tě mohlo napadnout samotného ;)

opravář sice nejsem ,ale radu jak se vyhnout servisu bych bral ,nekde na forech jsem se dočetl o špatných kondenzátorech na napajecí desce tak teď po rozebrání jsem zjistil že jsou dva hodně vyboulené ,zkusím tedy koupit vyměnit a třeba se vyhnu radám jak odvést do servisu nebo jak TV vyhodit ,každý nápad by mi ale pomohl ....

Kondenzátory jsou dobrý tip, to jsou více méně jediné součástky, které stárnutím znatelně zhoršují své vlastnosti. Akorát se ale většinou to stárnutí projeví tak, že něco nefunguje občas a postupně se to stává čím dál častěji. Pokud TV doteď plně fungovala a najednou při provozu zhasla a už za žádných okolností a opakovaných pokusů nenaskočí, to se spíš jeví, že odešel nějaký polovodič. Možná kvůli těm kondenzátorům už byl přetížený. Takže ve tvém případě mám obavu, že samotná výměna kondenzátorů nepomůže.

Ps50A457p1d = plazmová TV navíc ještě s trapně nízkým rozlišením = technická prehistorie.Oprava nemá smysl.Co s tím?Sběrný dvůr to řeší na 100 %.

Na chalupe ,pokud budu muset menit dva kondiky keate dobra ,pokid to tim nebude pujde do srotu ,za to to jeste stoji

A mě zhasl zvuk. Co s tím?

Udelame jim veselku

Najmout pianistu a pustit si nějaký černobílý snímek

",bylo to bez varovani" - ještě jsem neviděl televizi, kde by se před poruchou objevilo na obrazovce, nebo ozvalo z repráků nějaké varování o nadcházející poruše.... :)

mylsel jsem to tak ,že postupně neodcházel obraz ,nezlobili pixely ani cokoli jiného ,možná jsem se špatně vyjádřil ....teď jsem přefouknul ty kondíky tak až dorazil odpoledne, tak zkusím a napíšu

Ano to je normální, mě takto "zhasl" 19" monitor LG před mnoha lety a bylo. Pokud je v záruce (i prodloužené) pak využít, pokud ne, oprava podle toho, zda se vyplatí více než nový.

jo vždyt jo ,tohle je 9 let stará tv ,tak buď tomu pomůžou kondíky za 30 kaček a nebo půjde.... vyhodit se muže vždycky ,jen jsem nechtěl absolvovat cestu do servisu ,abych za vše zaplatil a pak se dozvěděl že oprava od nich je dražší jak nová TV ,a nedivil bych se kdyby udělali to samé jako já a nakonec vyměnili taky třeba jen dvě součástky ,uvidíme večer

Vyhodit, resp. je to fakt na tobě, po takových letech už ani podsvícení nebude na 100%, navíc možná ani není FHD (nezjišťoval jsem podle modelu), což dnes je vlastně už odpad a co není UHD je téměř neprojedené, proto ty slevy, kdy už i TV s úhlopříčkou nad 46" jsou za hubičku při FHD. Plno lidí už má SONY 4K kamery (případně v mobilu) protože jsou levné a tak chtějí záznam vidět v nativním rozlišení.> Nenech se hlavně mýlit, klidně mohlo umřít i něco dalšího např. u mě to bylo trafo, častá je také smrt podsvícení jako takového. Což je automaticky nový panel - nereálné.

Podsvícení? U plazmy? No to jsou mi věci...

To se omlouvám, ale jednotlivé modely skutečně nedohledávám, alespoň je vidět, že nejsem puntičkář v tomto ne. Je-li to plazma, pak je celá věc mimo, i můj strýc se ji ve funkčním stavu rychle zbavil, neměla HD, vzadu ventilátory jak u výkonného PC a ta spotřeba, za rok vyhodil snad 23 litrů za elektřinu navíc - letěla.