» Poradna » Mobily

TV Samsung UE46ES6300 nejde obraz z antenniho signalu, jde jen zvuk

Sledoval jsem TV, antenni signal. Najednou vypadl obraz, šel jen zvuk. Na obrazovce se začal pohybovat obrázek reproduktoru, jako když naladím digitální rádio. Po odpojeni z el. sítě, resetu do továrního nastavení se nic nezměnilo. Naladím stanice ale všechny se chovají jako rádiové, jsou bez obrazu. TV taky přestala přehrávat jakákoliv videa, která dřív normálně jela. TV píše: Formát souboru není podporován, video kodek H264.Ani v Smart TV když pustím Stream.cz nebo Youtube tak video nejde.Jediné co jde je menu, a bez problému funguje HDMI přpojení.Prosím o radu. Obávám se že to bude HW problém. Budu muset koupit celou základní desku, nebo to půjde vyřešit i levněji?Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Tepelné poškození procesoru .Co jsi očekával v tomhle počasí.Reset v servisním menu v tom lepším případě.Návod si najdi sám.Jinak výměna desky.

Tak po resetu v továrním nastavení už po zapnutí TV jen 5x zabliká led, a už se ani nezapne

oprava: resetu v servisním menu

Mně jednou v podobné situaci pomohlo vytáhnout šňůru ze zásuvky a zase ji pak zapnout...

Zdroj. Oprava za pár kaček. Doslova. ☺

Tak jsem volal do autorizovaného servisu. Asi to bude častá vada, protože paní, ač ne technik, hned po sdělení vady hned tušila která bije. Ať to prý dovezu a obvyklá cena kolem 2500kč. Tak uvidíme. Dám vědět.

Takže nakonec výměna základní desky za 4300kč

A ty si myslíš, že dostaneš novou? Oni to za pár šupů opraví a zase to "prodají" někomu jinému za 4k jako novou. To je panečku kšeft snů...

vrátili mi i nefunkční základní desku, takže takhle to v tomto případě nebude

Ale prosím Tě. Takové desky se neopravují, ale rovnou vyhazují. Moc fantazíruješ.