» Poradna » Ostatní

TV Samsung UE40H6640SL vs 4K 108cm LG 430UJ635V na PC

Ahoj, kterou z výše uvedených tv byste si vybrali na hraní a propojení s notebookem ? jedna má 1080p a druhý 4K, můj ntb má 2 jádra a full HD, nevím jak moc by mi šlapalo 4K z HDMI, asi by to integrovaná grafika utáhla, ale jak tam bude vypadat puštěné 1080p video ? bude to vypadat hezky na 4k, anebo se to nějak seká ? rád bych také připojil konzoli Xbox a v budoucnu herní pc, které HDMI mám použít na spojení 4K eventuelně, je HDMI kabel 1.4 dostatečný ?a která z výše uvedených 2 tv má lepší obraz ?děkuji

Odpovědi na otázku

Obecně pokud chceš na monitoru hrát tě zajímá především input lag (čím méně ms, tím lépe), pokud má televize 50ms a více, bude to vypadat tak, že při rychlém pohybu myší (gamepadu) bude obraz o 50ms zpožděný, v nějaké fps, případně třeba v rocket league to bude nehratelné, nedokážeš se trefit. Pokud jde čistě o zobrazovadlo filmů, je třeba srovnat obě televize podle specifikací, LG mělo dříve jednak fejkové 4k televize a hlavně s RGBW. Jen takový nic neříkající nerozhodující postřeh.

Input lag je irelevantní zvláště pokud se jedná o 4k, daleko relevantnější je co je to za stroj co to živí.A srovnávání podle specifikací je také nesmysl, nejlepší srovnání je kouknout na oboje a vybrat si to co člověku sedí lépe a vykašlat se na nějaké parametry, co stejně nic neřeknou.

Nelze dopredu rict, musi se vyzkouset. Nektere TV maji po pripojeni pocitace VELMI hnusny obraz, nektere jsou bez problemu. Nektere jde nastavit do rezimu, kdy nemaji straslive pomalou odezvu, jine ne.

aha a je někde nějaké diskuzní fórum, anebo seznam tv které jsou na hry velmi dobré a které ten input lag nemají ? jakým programem kdyžtak input lag otestovat ? vzal bych si s sebou ntb Dell s HDMI (asi 1.4) (Core i 5 7th gen) na otestování, je tam jen integrovaná grafika, je to pak stejné jako u stolního pc kde je Nvidia ?také by se asi hrálo na konzoli . . Xbox . . u té 4K mne zaujala velikost uhlopříčky

toto forum je napresto k ničemu . . bohužel

další otázka, proč si nekoupíte 40-43" 4k monitor, dnes už nestojí o moc víc než TV a odpadají všechny problémy s TV1: input lag2: kvalitnější display3: ne každá TV umožní vypnout "zkrášlování" obrazu, monitor pojede 1:1, u TV to nemusí být prava4: většina, zvlášť levnějších TV nemá displej s plným počtem pixelů a jsou ořezané, pak pokud chcete vidět celý obraz z počítače/xboxu, musíte chtě nechtě použít nějaký režim zpracování obratu televizí, která obraz zmenší na skutečný fyzický počet pixelů = degradace kvality.

vzal bych Sony Bravia, Samsung nikdy a LG záleží jaký kus

NTB 2 jádra a FHD, to je široký pojem, doležité je co tam je za grafika a jaké rozhraní na monitor má.To je dost klíčové kvůli tomu 4k. Obecně 4k zobrazení a video zvládne v pohodě i Celeron N4000 a jeho integrované grafické jádro, a to je vlastně to nejslabší v aktuální generaci co lze koupit (dokonce odpovídá, 2 jádra a typicky s FHD LCD)Pokud je to plnohodnotný čip a ne Atom, tak tam není problém s několika 4k monitory. A zda 1080p vypadá dobře na 4k... no... záleží na videu, záleží také na tom jakým způsobem bude obraz zvětšovaný (ideálně se vykreslí každý pixel 4x, ale přehrávač může použít nějaký svůj filtr, stejně tak TV může na obraz aplikovat filtry)Zda se to bude sekat záleží zda váš HW umí dané video přehrát s dostatečným výkonem, také záleží jakým způsobem je TV připojená, pokud bude HDMI2, v 4k můžete mít 60Hz, pokud je to starší HDMI tak budete mít jen 30Hz což může být špatné pokud máte 60Hz video.HDMI 1.4 kabel ? Na tyhle specifikace si nehraju, kabel jako kabel, aspoň co do zapojení, může být jinak kvalitní a nějaký vyložený šunt nebude schopný přenášet 60Hz 4k a zvládne jen 30Hz, já přesně takhle k 4k koupil HDMI 2 kabel ale při zapojení jsem použíl starý snad deset let a ouha 60Hz, 4k tomu nedělá problém.A která TV má lepší obraz? I kdyby někdo měl ty dvě konkrétní TV před sebou a koukal na ně, tak to bude jeho subjektivní názor, co je pro vás lepší musíte vědět nejlépe vy a zjistíte to tak že se na obě podíváte, pokud nemáte možnost vidět před koupí, kupte obě, vyzkoušejte a jednu vraťte.