» Poradna » Počítačové sítě

TV Samsung DLNA

Zdravím, mam problem a to takovy z ejsem si koupil novou TV Samsung UE55NU7172 (2018) a chci do ni posilat z PC filmy a serialy ale bohuzel nektere video soubory TV nepodporuje tak se chci zeptat jestli to jse nejak obejit....Zkousel jsem serviio ale jdou jen MKV soubory to transkodovani mam nastavene podle navodu vyrobce a zkusil jsem vic programu ale furt to same prosim poradte predem dekuji....

Odpovědi na otázku

Transkódování (za letu) je na nic, vytěžuje PC a video se pak seká. A pokud máš výkonný PC tak zase hlučí.. To raději napřed to video překonvertuj. Většinou ani není klasické konvertování nutné, stačí jenom přehodit kontejner, je to rychlé a bez ztráty kvality. Co kontejner obsahuje ti řekne aplikace MediaInfo.

Dobre a jak myslis prehodit kontejnery jako ze jen prepsat koncovku? Jinak mockrat dekuji za rady

Přehození kontejneru není prosté přepsání koncovky. Kontejner přehodíš třeba pomocí ffmpeg (nebo "klikátka na něm založeném). https://www.videohelp.com/software/Video-Container-...

Zajiave ze me s klidem zvladne transkoding i vice streamu i3-6100T kterou pouzivam v NAS, bez jakehokoliv sekani.

Transkódování za letu by neměl být problém, stačí navolit slabší kodek nebo kvalita "fast".

Rada je snadná, pokud TV formát konkrétního filmu nepodporuje, je třeba tento konkrétní film stáhnout ve formátu jiném

Obejít to jde jedině tak, že si film seženeš/překonvertuješ film v podporovaném formátu.

Jo mocný samsungácký Tizen bývá vybíravý. My s pomlouvaným Androidem na tom jsme někdy výrazně lépe.

Na PC nainstaluj Plex server, v TV nasledne plex klienta. Pokud nebude TV nektery z formatu umet, Plex si s tim automaticky poradi.

Jj plex jsem taky zkousel, i linuxovy minidlna. Ale jedine optimalni reseni je mmc na bazi kodi. To mi zatim prehraje vsechno. Zatim rpi2, po novem roce chcu odroid c2, za par supu ktere zvlada 4k hevc, ma Gbit sitovku, takze zahat filmy pres sdileni. Ovladani přes ovladac od tv

Predpokladam ze tazatel nechce k nove TV zapojovat externi prehravac, PLEX ma pro Samsung Tizen aplikaci. Navic PLEX server toho umi vic jak raspberry s KODI

Plex ve free verzi neumi vic nez kodi. Plex jsem zkousel. Ale pokud nechce kupovat nic, je to dobre reseni

Ted jsem na muj atomovy pc J4250 s ubuntu nainstaloval minidlna, a zkousel ruzne filmy. Vpohode prehralo mkv 254 dd, dts, a i prekvapko uhd 4k h.265 dd, dts a uplne plynule. I mkv i mp4. Vse pres dlna. Serverik atomovy mam na pude. Navic mi na nem bezi zoneminder, kamerovy system, a 4fullhd kamery, takze prenos tam ve brutalni. Vse vpohode.

H.264 preklep

No pokud koncovy prehravac zvlada H265/4k ktak neni duvod proc by to neprehral. DLNA sercer mu to jen zprostredkuje po siti.

Jeho samsung UE55NU7172 rok 2018 na 100% podporuje. Jak jsem psal, mam starsi typ a pres ten minidlba mi prehraje uplne vse co mam. U zadneho mi nepise nepodporovany format.

2018 Samsungy vypustili porporu nekterych videoformatu nebo treba DTS zvuku. Takze starsi model muzebyt v tomto smeru schonejsi nez novy. Proto jsemnavrhnul prehravat pomoci PLEX ktery v pripadne nekompatibility s prehravacem provede predkodovani automaticky.

Vsem mockrat dekuji za pomoc a hlavne za ten plex protoze ten jsem zkousel ale nenainstaloval jsem ho do TV takze mi to neprehravalo.... Jetse jednou dekuji za pomoc vse slape super jen doufam ze je plex free a ze nemam jen zkusebni na 15 dni.

Neni, zase na druhou stranu si takto udelas pekny medialni server, pak uz jen pripojujes klienty a koukas. Co se obstaravani obsahu tyce, to lze taky velice pekne zautomatizovat, nemusis to pak jak otrok resit rucne.

Jak to myslis z automatizovat?

Aplikace se stara napr o vyhledavani jednotlivych dilu serialu, nasledne zaukoluje torrent klient ktery soubor stahne, postazeni provede prejmenovani a presun do knihovny dle pozadovaneho formatu... a kopne do mediaserveru at si to zaindexuje. Hledej aplikace SickChill, Couchpotato, Headphones

A zkoušels ten jejich DLNA server AllShare (SamsungLink)? Mě jede skoro vše.

Ano zkousel a nepomohlo proste to televize neumela jen nektery filmy ale drtivou vetsinu neumela

Mam 4 roky starou Toshibu a mel jsem stejny problem.Format nekterych filmu na ext. disku televize nepodporovala.Reseni je nekolik.1. Film streamuj na televizi primo z windows.2. Kup si chromecast a do prohlizece Chrome nainstaluj tohle rozsirenihttps://1url.cz/MM2MeJe to vlastne DLNA server a je opravdu vyjimka kdyz neco nedokaze prehrat.3. Film do Chromecast muzes poslat i pres VLC, ale tahle funkce ma stale sve mouchy.

Zdravím,tak xvid a divx soubory u Samsungu QE55Q70R (firmware1335) jsem nakonec vyřešil i ve win 10 pomocí DLNA. Mám plný disk divx + xvid i MPEG4 (ty jsou samozřejmě podporované) a na stránkách podpory Samsung nulová pomoc . Jejich Smart View nefunguje s win 10 (trošičku divné když podpora starších win končí !)..Nejdřív jsem nasdílel win 10 složku pro datové toky, pak jsem přidal v nastavení zařízení (Bluetoth a jiná zař.) svojí TV (nemusí být připojená jen wifi, ale i kabelem- logicky na stejné síti). Mezitím TV hlásila jestli chci přidat zařízení (samozřejmě, že ano)..Po těchto nastaveních dám na avi souboru pravým tl. vysílat na zařízení a tam již vidím svoji televizi a normálně to přehrává i se zvukem.