» Poradna » Mobily

Tv s wifi nebo bez

Dobrý den,potřebuji koupit novou tv.Naše stará tv byla připojena přes wifi k O2 modemu.Ale nevím, jestli teda je potřeba koupit smart tv nebo stačí bez.Případně jestli si k tomu mám koupit USBwifi,když je napsáno,že má tv wifi ready.Nepotřebujeme přímo mít vyhledávač nebo YouTube na tv a ta Smart tv mi příjde,že slouží jen k tomu.Potřebuji jen spojit novou tv s O2 wifi aby na tom šly programy. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

dobrý den,Tím O2 Wifi je myšleno co přesně? Nějaká krabička?

Tipuju, že tím myslí modem/router

To tipuju taky ale klidně může mít v TV nainstalovanou smart app s nazvem O2 :D a TV mít připojenou wifinou k routeru :D

Máš v tom dost zmatek. Pokud nepoužíváš Smart funkce TV, jako YouTube nebo HbbTV, tak televizi vůbec k modemu O2 připojovat nemusíš. A jestli používáš O2 TV, tak od O2 máš set-top box a ten propojíš s TV kabelem HDMI.

Jenže mi právě nemáme tv připojenou kabelem ale wifinou k tomu O2 modemu.

a co na TV přehráváš? nebo proč ji máš připojenou k WIFI?

No aby se daly chytit programy.

Tak jsou dvě možnosti..Buď chytáš kanály přes anténu a internet nepotřebuješ,Nebo využíváš IP TV a internet potřebuješ.Odpoj TV od wifi (klidně vypoj router ze zásuvky a vyzkoušej jestli ti hraje vše co chceš aby hrálo. Pokud bude, tak nepotřebuješ žádnou smart TV, protože ta co máš teď má internet na okrasu

Jaké programy, používáte O2TV?

Televize se zásadně připojuje kabelem. Nebo snad s ní celý den běháš po bytě. Wifi je v Tv kvůli mobilu, tabletu nebo notesu. Ujasni si co od Tv očekáváš a zkus co nejpřesněji formulovat srozumitelný dotaz.

Tak nebudete mi tady vykládat,že televizi k wifi mám připojenou jen tak na nic.Tak blbá zas nejsem.Nechci bejt neslušná a vím,že tomu nerozumim ale..Už asi 2 roky máme placenou o2 tv.Jedna tv je připojená kabelem u druhý nám řekli,že stačí připojit tv přes wifi k tomu aby šly všechny programy.Teď potřebujeme novou.Tak jsem se jenom jenom ptala jestli tu wifinu z toho modemu chytnu i s tv ktera neni Smart Tv.A ne,nechodim s televizí po domě.

Bylo to mysleno tak ze neni rozumne pripojovat TV pres nestabilni wifi, lepsi reseni pokud je to mozne propojit TV s O2 DSL modemem pomoci sitoveho kabelu.Pominu to ze sehnat televizi ktera neni "smart" je pomerne obtizne (neberu v potaz nejake male a zastarale vyprodejove kusy), takze spis je potreba resit jestli aplikace O2TV prez kterou ted pravdepodobne IPTV poustite bude dostupna i v nove TV

Ale téma se jmenuje "tv s wifi nebo bez"... takže odpověď je jednoduchá - pokud se musíte k čemukoliv připojovat přes Wifi pak jednoznačně tu s touto možností, protože na té "bez" to fungovat nebude.

No jasně.Ale právě ty televize u kterých je psáno,že mají wifi jsou smart.Tu kterou bych si chtěla koupit u tý bylo napsáno,že má wifi ready a že bych si musela dokoupit usbwifi.Jenže já potřebuji chytit jen ty programy a nemusím mít další chytré funkce.Taky mi nebylo jasný jestli když budu mít ten usbwifi jestli tu tv pak můžu přesto spojit s tou wifi v tom o2 modemu,což potřebuju, protože jsme měli problém spojit tv v jednom pokoji k modemu v druhém pokoji,tudíž to jinak než přes wifi nejde.

Na co máš tu kouli na krku? Ještě jednou si POŘÁDNĚ PŘEČTI A ZKUS SE NAD TÍM ZAMYSLET.

To jsi bohužel jen úplně blbě pochopila. Smart nemá nic společného s WiFi. Já mám Smart TV, ale WiFi nemá.

wifi na smart funkcích závisí asi tak stejně jako jestli auto s palubním počítačem má klimatizaci nebo ne. A taky se přidám k ostatním - stačí drobnost na to, aby ti zprasila sledování TV přes wifi, takže pokud internet do TV z té O2 krabičky můžeš zapojit kabelem, udělej to - vyhneš se spoustě problémů a nebude problém ani u videa s vyšší kvalitou ap.

Když nechodíš s TV po domě, tak není žádný rozumný důvod, proč bys to připojovala bezdrátově. Natáhni i TV kabel a máš to.

Jsi drzá a ještě "nechytrá". Ještě jednou si přečti co kolega psal. Nebaví se o samotném připojení k Internetu, ale o jednom typu připojení k Internetu, tedy WiFi. A ta se hodí pro přenosná zařízení, což TV opravdu není. Proto je rozumnější TV připojit k Internetu kabelem. A asi ještě jednou, abys to pochopila:POKUD SE BUDEME BAVIT O TOM SAMOTNÉM PŘIPOJENÍ K INTERNETU:1) Používáš Smart funkce (třeba se dáváš na Youtube), TV musíš mít připojenou k Internetu.2) NEpoužíváš Smart funkce (třeba se dáváš na Youtube) a zároveň máš IP TV, tedy na programy se díváš "skrz Internet", , TV musíš mít připojenou k Internetu.3) NEpoužíváš Smart funkce (třeba se dáváš na Youtube) a zároveň NEmáš IP TV, tedy na programy se díváš pomocí antény (DVB-T), , TV NEmusíš mít připojenou k Internetu.

Edit, to je to moje CTRL+C a CTRL+V a dodatečné úpravy: 1) Používáš Smart funkce (třeba se díváš na Youtube), TV musíš mít připojenou k Internetu.2) NEpoužíváš Smart funkce (třeba se NEdíváš na Youtube) a zároveň máš IP TV, tedy na programy se díváš "skrz Internet", , TV musíš mít připojenou k Internetu. 3) NEpoužíváš Smart funkce (třeba se NEdíváš na Youtube) a zároveň NEmáš IP TV, tedy na programy se díváš pomocí antény (DVB-T), , TV NEmusíš mít připojenou k Internetu.

Byla sem drzá protože se tady hodinu dohadujem proč mám tv pripojenou pres wifi a ne přes kabel když o to tu vůbec nejde.A samozřejmě kabelem je to lepší ale přes wifi nám to stačilo.

Honza a JackBrno ti to jasně naspali, to co jsem ti tady zopakoval. WiFi je spíše pro přenosná zařízení prostě, TV, pokud je ji tedy potřeba připojit (případně pokud ji chceš mít v domácí datové síti a dívat se na filmy třeba z tvého NASu), tak spíše UTP kabel než WiFi.

Protože jsi nebyla doteď schopná pořádně popsat, jaké programy a jakým způsobem přijímáš. Tak se nediv.

pokusim se napsat co nejlepe..Jelikoz to chapu tak, ze mas v TV app O2TV (nemas set-top box), tak se u prodejce zeptej, jeslti TV co jsi si vybrala podporuje tuto aplikaci (aby tam sla nainstalovat musi byt smart) a jeslti tv na integrovanou WIFI nebo se musí dokoupit.Ne kazdy vyrobce tu app podporuje.Kazdy vcetne me ti rekne ze je lepsi televizi k internet u pripojit kabelem (toho jsi si uz vsimla) ale na to jsi se neptala :)Timto si opet vyslouzim hromadu minusek :)

muzu se zeptat jestli u tv pripojenou na wifi potrebuju mit antenu nebo septobox nebo jde sledovat nova, prima a dalsi kanaly jen pres wifi