» Poradna » Notebooky

TV propojena s NTB přes HDMI kabel, nejede zvuk

Zdravím všechny, pomůžete mi někdo, prosím? Už jsem z toho nešťastná!! Už 5 hodin hledám rady na netu a snažím se rozjet na TV zvuk z noťasu, ale pořád se mi to nedaří :( ... na starší TV mi jelo všechno v pohodě, dneska je koupená nová a zvuk nejde. TV nastavím jako výchozí zařízení, v PC to vypadá, že hudba hraje (vibruje ukazatel), ale z TV zvuk nejde. Obrazovky mám duplikované. Zkoušela jsem 2 HDMI kabely. Netušíte někdo, kde může být problém? Nemůžu najít "realtek digital output" může to být tím? Fakt nejsem žádný PC expert. Snažila jsem se to stáhnout a doufala jsem, že se po instalaci a restartování PC někde objeví, ale neobjevil :( ..Ocením jakoukoli pomoc! Děkuji moc!!

Odpovědi na otázku

Musíš vybrat správný zvukový výstup. Na hlavním panelu vlevo vedle hodin klikni pravým tlačítkem myši ha symbol reproduktoru. Nad posuvníkem je rozbalovací seznam, vyber digitální zvuk HDMI.

Oprava. Levým tlačítkem myši.

mám win 8 a ukazuje mi to obrázek reproduktoru a TV a akorát tam mám možnost kliknout na směšovač. Žádné přepnutí na HDMI :( ještě nějaký nápad, prosím?

W8 má málokdo … ve W10 se klikne levým na symbol "reproduktor" vpravo dole (na ten, co při najetí ukazuje hlasitost) a měla by tam být kromě hlasitosti i rozklikávací nabídka výstupů - tedy i HDMI audio, kliknout.

Klepněte na reproduktor v liště,vyberte Směšovač, v kolonce zařízení klepněte na náspis reproduktory, měla by se zobrazit nabídka s výběrem na HDMI.

nemám to tam, mám tam jen nabídku na reproduktor a TV

Chybí potřebný driver (je součástí driveru grafiky). Po jeho instalaci se ta možnost v nabídce objeví. Resume - nainstalujuj origo driver grafiky od výrobce (odstraň ten generický co ti tam nacpal MS a ošetři aby se situace neopakovala = zakaž automatické aktualizace driverů).Pokud je výše napsané nad tvoje chápání, svěř to někomu jinému.

ale je divné, že na staré TV mi to šlo v pohodě a najednou mi chybí driver?

Stačí jediná aktualizace a vše je jinak.Situácia sa mení ako vietor.....

Můj NTB v jiné TV jel v pohodě se zvukem (zkoušeno dnes) a jiný noťas v naší TV jel taky se zvukem!!! jak je teda možné, že můj noťas v naší TV se zvukem nejede? To fakt nechápu...

TV je v té nabídce teda videt a nejde vybrat jako výchozí?

ano, mám to vybráno jako výchozí, dokonce mi tam kmitá ten zvuk.. jen nejde slyšet :(zkoušela jsem i v TV nastavení najít něco, ale ať jsem zkoušela cokoli, tak mi to nepomohlo a zvuk nejede

A zvuk jde z notebooku, nebo není slyšet žádný zvuk? (když to přepnete na TV, přestane jít zvuk do repro notebooku?)

Ano, přestane. Aby jel aspoň z notebooku, tak to musím přepnout zpět na "reproduktor"

To vypadá že to zvuk do HDMI posílá. Máte možnost to s tímto nastavením zkusit s jinou TV? Případně k vaší TV připojit jiný notebook?

Zkusím to zítra, tak snad potom budu chytřejší. Zatím děkuji za tip. :)

Neni treba v TV zvuk smerovan do optickeho vystupu? Je to asi blbost ale nic lepsiho me nenapada. A vubec ja k je v nove TV nastaven zvuk? U tv vysilani je zvuk OK?

Zvuk je jinak naprosto OK. I přes externí hardisk (přes USB) ten zvuk jede v pohodě.

Takže.. můj NTB v jiné TV jel v pohodě se zvukem a jiný noťas v naší TV jel taky se zvukem!!! jak je teda možné, že můj noťas v naší TV se zvukem nejede? To fakt nechápu...

Zdravím, skús toto, možno Ti to pomôže. Je to síce pre W7, ale malo by to byť podobné:http://www.mrpear.net/cz/blog/486/co-kdyz-nehra...

Děkuji, ale tohle už jsem taky zkoušela :( zkoušela jsem veškeré rady a tipy, co jsem našla na internetu.

Ja ked pripojim moj notebook k TV, tak kvoli zvuku musim v telke nastavovat nejake "stereo" alebo co. Uz sa nepamatam, robim to zriedkavo.

Stereo tam nastavené mám a zkoušela jsem i další zvukové možnosti, nikde se to nechytlo

Na te TV je jen jeden HDMI konektor?

ne, 2 a zkoušela jsem oba dva výstupy

Tak hadam este vyskusaj prepojit aj zvukovym kablom "kolik - 2xjack". Sice je to kabel navyse, ale co ked to pojde.

moc nevím, o čem je teď řeč :( .. můžu poprosit o odkaz?

Tak napr. takyto kabel: https://www.alza.sk/propojovaci-audio-1-5-m-d... Ten cierny kolik zapojit do notebooku a tie dva - biely a cerveny do TV. Vacsina TV ma take vstupy.

Jenže obvykle nespolupracují s HDMI … jsou "v páru" s video-vstupem.

Presne, to by i video musela do TV analogove, takze to neni reseni.

Kdesi by tam mala byt volba digitalneho zvuku na tv, obvykle PCM a Auto, vyskusal obe moznosti... Co si matne pamätam, v jednej z nich mi zvuk nesiel.

to byva ale nastaveni pro vystup...

Je to mozne, kazdopadne v jednom nastaveni nesiel zvuk ani z veze, ani z tv, ktore to bolo uz si nespominam...

pro digitální výstup mám na výběr bud PCM nebo "komprimovaný" a ani u jedné možnosti se zvuk nechytne :(

Protoze to je opacna cesta z TV napr do AV reciveru nebo soundbaru (at uz optikou nebo po HDMI). Co je to za TV (vyrobce/model)?

Je to obyč. TV Technika H265. Jak říkám, z jiného noťasu ten zvuk jel. Ještě mě napadlo, jestli by se náhodou nemohlo stát, že ta TV nepodporuje win 8? Protože NTB ze kterého jsem to zkoušela a jelo to, tak měl win 10.

Jestli to chceš vyřešit, nainstaluj originální driver od výrobce.Ale pokud ne, nedělej nic, tvoje volba - zvuk nebude....

a to znamená co přesněji? Prosím odpověď jak pro úplné neznalce ..

Navštívit stránky výrobce > stáhnout originální driver grafiky > nainstalovat > ošetřit aby se situace neopakovala = zakázat automatické aktualizace driverů.-------------------------------------------------Tato informace byla poskytnuta již 12. 07. 22:08Jen si to (zbytečně) prodlužuješ, tvoje rozhodnutí - tvůj boj.....