» Poradna » Mobily

TV LG spárovat s domácím kinem LG

Ahoj prosím o radu. Zakoupil jsem nový TV LG 55SJ800V a potřebuji k tomu zapojit domácí kino LG ( staršího data a dosud stále v perfetním stavu - nechtěl bych pořizovat nové ). Nový televizor nemá už vstup na připojení scart a cinch. Má jen optiku a několik vstupů na HDMI. Domací kino má jen scart a cinch. Je nějaká možnost jak TV a domácí kino dát spolu tak aby to fungovalo se vším jak má - kvalitní obraz i zvuk? Slyšel jsem o nějakém přechodníku cinch - HDMI. Bude to fungovat? Jste tu zkušení borci a věřím že dobře poradíte.Děkuji Miro.

Odpovědi na otázku

Nemyslím si, že bys to rozchodil. Se scart vůbec a dnes i cinch je zastaralá technologie. A pokud bys to (cinch) přece jenom záhadně "rozběhal", pak to půjde dost na úkor kvality. Že ses nejdříve neinformoval, co to všechno má a pak šel teprve do koupě?

Obavam se ze nastal cas vymenit i domaci kino/audiosoustavu. Stejne pokud v podstate nema zadny rozumny vstup/vystup tak to zadna hitparada nebude. Zvaz jestli potrebujes preharavani DVD/BluRay, pokud ne zkusil bych jit cestou vicekanaloveho reciveru a beden.

Záleží, co od toho chceš. Pokud zvuk z TV na bedny, potřebuješ převodník z optiky na CINCH. Pokud to "kino" + bedny je opravdu slušné, kup si to:https://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215... tohle je jen stereo, existuje i 5.1 verzePokud chceš přehrávat DVD, tak bys potřeboval převodník kompletního analogu na HDMI a asi to nemá smysl. DVD si můžeš v PC uložit a přehrávat přes síť.

...rád bych přes ty bedny domácího kina ten zvuk, přeci jenom je to lepší než přes tv

Použij sluch. výstup (kabel jack 3,5 >> 2x cinch). Je to sice primitivní, ale funguje to a skoro nic to nestojí...

Pokud stačí stereo, kup uvedený převodník. Pokud chceš 5.1, musíš si někde najít obdobný převodník optika - CINCH pro 5.1. Musíš k tomu kromě optiky a CINCH zapojit i USB kabel pro napájení (TV má dost USB).

No mas stesti, TV ma sluchatkovy/line vystup, muzes to skusit propojit kabelem Jack 3.5mm/cinch do vstupu na domacim kine. Pokud to nebude fungovat musel by jsi poridit prevodnik z optiky na analog... Ale popravde, vzhledem k tomu ze z toho dostanes pouze stereo, tak bych se spis resil vymenu "domaciho kina" a nesnazil se to za kazdou censu splacat dohromady.

Takze este raz, chces zvuk cez repraky z domaceho kina a obraz cez telku?

Ano